Eskişehir Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği Başkanı Ayten Tomsuk, dernek üyeleri ve emekli öğretmenlerin de aralarında bulunduğu heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği şehircilik projelerini yerinde görmek üzere teknik gezi düzenledi.

Tomsuk ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediyesi’ne ait yapım atölyeleri, sanat atölyeleri, park ve bahçeler tesisleri, seralar, Seyitgazi yolu üzerinde bulunan Entegre Katı Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi gibi çok sayıda merkezi gezdiler.

Çağdaş Hekim Grubu adaylığını açıkladı Çağdaş Hekim Grubu adaylığını açıkladı

Daha sonra Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu tematik müzeleri ziyaret eden heyet son olarak açılışı yapılarak hizmete sunulan yeni Halk Ekmek Unlu Mamuller Fabrikası’nı ziyaret ettiler.

Burada fabrika ile ilgili yetkililer tarafından yapılan sunumu dinleyen heyet, son teknolojiye sahip el değmeden üretilen ürünlerin tüm aşamalarını da gördüler.

Yapılan ziyaretten katılımcıların çok memnun kaldığını belirten Eskişehir Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği Başkanı Ayten Tomsuk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in tüm Türkiye’ye örnek projelerini yerinde inceledik. Katılımcılar tesislere ve yapılan çalışmalara hayran kaldılar. Başta Başkan Büyükerşen olmak üzere tüm emek verenlere çok teşekkür ediyoruz. Bu tesisler, bu yatırımlar sadece şehrimiz için değil ülkemiz için de çok kıymetli. Çok verimli, çok güzel bir deneyim oldu.” dedi. Yapılan ziyaretler çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM