Çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını destekleyen, aynı zamanda düşündürüp sorgulamalarını sağlayan atölye ve etkinliklerle ilgi odağı olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

     Son olarak 5-6 yaş çocuklar için düzenlenen “Renk Canavarının Duyguları Kraft Atölyesi” miniklerin büyük ilgisini çekti. Anna Lienas’ın “Renk Canavarı” adlı hikâye kitabı üzerinden gerçekleştirilen atölyede duygu durumlarımız üzerine oyunlar oynandı ve birlikte ‘Renk Canavarı’nın tasarımı yapıldı. Minikler ayrıca, “Renk Canavarı’nın duyguları var mıdır? Acaba ne hissediyordur?” gibi sorulara da yanıt aradılar.

Hamsi için kuyruk oluşturdular Hamsi için kuyruk oluşturdular

    Eğitimlerin amacına değinen Masal Şatosu yetkilileri, “Masal Şatosu olarak, 2023 yılı etkinliklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı da dahil ediyor; siz değerli çocuklarımızı çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz. Bu atölyemiz kendini ve duyguları tanımaya yönelik aktiviteleri ile ‘Nitelikli Eğitim’ amacını içermektedir.” dediler.