Eskişehir’de ‘Rotary Tiyatro Festivali’ coşkuyla sonlandı. Yunusemre Rotary Kulübü’nün düzenlediği ‘Rotary Tiyatro Festivali’ (ROTİFE), Volkan Severcan ve ekibi Sahnekarların ‘Aşkın Muzip Oyunları’ isimli oyunları ile, ‘4. Senesini’ coşkulu bir şekilde kapattı.

 HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL  

ETOS’tan Gürcan Banger'e İmza Günü... ETOS’tan Gürcan Banger'e İmza Günü...

 2430. Bölge Guvernörü Emre Öztürk ve Gülce Öztürk’ün de katılımları ile gerçekleşen festivalin kapanış oyununda; Yunusemre Rotary Kulübü tarafından ‘Sanata Evet’ kampanyası ve tiyatroya emeklerinden dolayı, Usta Sanatçı Tamer Levent’e verilen Meslek Hizmetleri Ödülü, 2430. Bölge Guvernörü tarafından takdim edildi. Rotife’ de 2000 seyirciye Rotary ve Rotife'yi tanıtma ve anlatma fırsatı bulundu. Yaklaşık 600 öğrenci ve Kadın Sığınma Evi’nden misafir 50 kadınımız, tiyatro ile buluşturuldu.  Tiyatroların fuaye alanlarında kurulan standlar ile, ‘Polio’ ve ‘Erken Tanı’ konularında farkındalık yaratıldı. Bu dönem gerçekleşen Rotife'de elde edilen fon, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Çocuk Onkolojisi Bölümü’ndeki çocukların eğitim masrafları için harcanacaktır. 

Yunus Emre Rotary Kulübü Rtn. Serkan Kavalcıoğlu, Festivalin kapanış töreninde; 5 gün boyunca farklı oyunlarla renklerin perdesini araladıklarını sahneden dile getirerek şunları söyledi: ‘’Başta Eskişehir olmak üzere, tüm Türkiye’ye örnek bir festival olan Rotife, nicelerini aynı başarıyla Yunusemre Rotary Kulübü çatısı altında sürdürecektir. Katkı sunan başta kurumlarımız olmak üzere, herkese teşekkür ederim’’ dedi