YENİ SENDİKA (Yenilikçi sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, yaptığı açıklamada, "3600 Ek Gösterge 1.Dereceye gelen tüm memurların hakkıdır. Yüz binlerce memur mağdur edilmemelidir.

Kamuda görevli hizmetliler düşük kadroya, az ücrete mahkûm edilmişlerdir. Büyük bir mağduriyet yaşamaktadırlar. Bugün hizmetliler kamuda memurların görevleri arasında sayılan işlerde çalıştırılmaktadırlar ve yaptıkları işin karşılığını alamamaktadırlar. Hizmetlinin görev tanımında yer alan temizlik v.b işler bugün bütün kamuda taşeron firma elemanlarına yaptırılmaktadır. Tekin, Ayrıca üniversite mezunu olup ta hizmetli kadrosunda görev yapmak zorunda olan kamu çalışanları vardır. Bu insanlarında aldıkları eğitime göre kamuda değerlendirilmeleri ve buna uygun kadrolarda istihdamları daha doğru olur kanısındayız. 

Başkan Ataç’tan Dünya Süt Günü Mesajı Başkan Ataç’tan Dünya Süt Günü Mesajı

 Tekin, Eskişehir YENİ SENDİKA  (Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) olarak en az lise mezunu olup hizmetli kadrosunda olanların bir defaya mahsus 4/B ve 4924'ler gibi sınavsız memur kadrosuna geçirilmesini talep ediyoruz. Mağduriyetlerinin son bulmasını, hak ettikleri işlerinin karşılığı olan unvana bir an önce kavuşmalarını talep ediyoruz. Bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi istiyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Y.Ö.K. bu feryadı duymalıdır, Çalışanların taleplerini kulak vermelidirler. 

Adaletsizlik son bulmalı, memur kadrosu bekleyen hizmetli abilerimizin, ablalarımızın hak ettiği kadroları verilmelidir"