Türkiye Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı,  Durgunsu Kano Türkiye Kupası mücadeleleri yağışlı ve zorlu hava koşullarına rağmen nefesleri kesti.

Büyükşehir Belediyesi Sarısungur Göleti’nde yapılan yarışlarda, ESKİ Genel Müdürlüğü’nün mühendisleri ve teknik ekipleri tarafından gerekli bakımları yapılarak kurulan “Otomatik Çıkış Sistemi” de faaliyete geçti.

10-12 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışlarına, 15 şehirden 23 kulüp ve 210 sporcu katılırken, ilk gün 1000 metre yarışları gerçekleştirildi. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nden 9 sporcunun mücadele ettiği yarışların ikinci gününde 500 metre, Pazar günü olan son gün ise 200 metre yarışları ile şampiyona tamamlandı.

Yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını ve kulüplere kupalarını; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç ve protokol üyeleri verdi.

Durgunsu Kano Türkiye Kupası yarışlarına katılan sporcular Eskişehir’i çok beğendiklerini ifade ederek “Bizlere 3 gün boyunca her türlü imkânı sağlayan ve ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dediler.

 

KUPADA DERECEYE GİREN KULÜPLER:

BÜYÜK ERKEKLER:

1- Adana Gençlik Spor Klb.

2- Sakarya Büyükşehir Belediye S.K.

3- Çukurova Üniversitesi S.K.

BÜYÜK KADINLAR:

1- Bursa Büyükşehir Belediyespor Klb.

2- Şişecam Çayırova S.K.

3- Bursa Olimpik Umutlar G.S.K.

GENÇ ERKEKLER:

1- Muğla Gençlik Spor Klb.

2- Sakarya Büyükşehir Beldiye S.K.

3- Adana Demirspor Klb.

GENÇ KADINLAR:

1- Sakarya Gençlik Merkezi Gsk.

2- Bozova Gençlik Ve Spor Klb.

3- Bursa Büyükşehir Belediye S.K.

YILDIZ ERKEKLER:

1- Sakarya Büyükşehir Belediye S.K.

2- Adana Demirspor Klb.

3- Şişecam Çayırova S.K.

YILDIZ KADINLAR:

1- Adana Gençlik Ve Spor Klb.

2- Gündoğdu Su Sporları Klb.

3- Bozova Gençlik Ve Spor Klb.

MİNİK ERKEKLER:

1- Muğla G.S.K.

2- Bursa Büyükşehir Belediye Spor Klb.

3- Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Klb.

MİNİK KADINLAR:

1- Sarıçam Belediye Spor Klb.

2- Rize Gençlik Ve Spor Klb.

3- Sakarya Gençlik Merkezi G.S.K.