Odunpazarı Belediyesi, Arasta Çarşısı içinde yer alan bir binayı, seramiğin serüvenini yansıtan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürdü. Kapılarını seramik sanatçılarına açan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, Sanatçı Odasında seramik sanatçılarını ağırlayarak onların eserlerinin yapılış sürecine tanıklık ediyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Sanatçı Odası, Seval Yılmaz Yatır’ı konuk edecek.

16 Nisan Salı gününden itibarenŞehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin sanatçı odalarında atölye çalışması yürütecek olan Seval Yılmaz Yatır, burada bir birinden eşsiz eserler üretecek. Galeriyi ziyaret eden sanatseverler ise Yatır’ın gerçekleştirdiği çalışmalar ile seramik eserlerin var oluş sürecine tanıklık edecek. Sanatçının çalışmalarını canlı olarak izleyecek olan sanatseverler, Yatır’ın seramik sanatı ve sanatçının eserleri ile ilgili merak ettikleri soruları sorma fırsatı da yakalayacak.

Anne ve babalar pazarda çocuklar ise “Gezici Oyun Evi” ile etkinlikte Anne ve babalar pazarda çocuklar ise “Gezici Oyun Evi” ile etkinlikte

16Mayıs Perşembe gününe kadar Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin sanatçı odalarının konuğu olacak olan Seval Yılmaz Yatır, atölye çalışmaları sırasında yaptıkları eserlerden 2 tanesini Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne hediye edecek.Yatır’ın atölye çalışmasını izlemek isteyen seramik meraklıları, 16Mayıs Perşembe gününe kadar 10.00-17.00 saatleri arasında Şehrin Ateşi Seramik Galerisi ziyaret edebilir.

Editör: Mustafa YILDIRIM