Yurdun dört bir yanından Ankara'ya gelen staj ve çıraklık mağdurları, Ankara Ulus'ta basın açıklaması yaptı. Staj Mağdurları Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği önderliğinde, sabahın erken saatlerinde Ankara’dan Ulus Meydanı'na geçtiler. Staj Mağdurları Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ayhan Çekmez, burada bir basın açıklaması yaptı.

TORBA YASA BEKLENTİSİ

Sözlerine yaşanan depremlerde hayatını kaybedenlere vatandaşlara rahmet dileyerek başlayan Ayhan Çekmez, "Kaderimiz, çabamıza bağlı. Yıllardır bu mücadeleyi veriyoruz, elimizden ne geliyorsa yaptık. Bir günde 2 milyon, 3 milyon tweet attık. Türkiye'nin gündemini biz belirledik" dedi.

Ayhan Çekmez, "Ay sonunda kapsamlı bir torba yasası çıkartılacağı söyleniyor. Bu torba yasada staj ve çıraklık mağduriyeti giderilmedir. Gencecik yaşta sanayilerde çalışmış, araba altına yatmış, ter dökmüş emekçilerin stajlarını, çıraklıklarını sigorta başlangıcı saymak bir lütuf değil, analarının ak sütü gibi helaldir" diye konuştu.

Beklentimiz stajın çözülmesi yönündedir diyen Ayhan Çekmez, "Hükümetimizin geride mağdur bırakmayacak şekilde düzenlemeler yapacağına inancımız tamdır. Sonuna kadar mücadeledeyiz, sonuna kadar işimizin başındayız, hakkımızı alacağımıza inanıyoruz" dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM