Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında ilk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesi kota puanı toplama yarışları olan Citi Para Swimming World Series 2023 için hazırlıklarını sürdürüyor. Boyacı yarışlarda Eskişehir’i ve ülkemizi temsil eden tek sporcu olacak.

 

      Portekiz'in Madeira Adası'nda düzenlenen Paralimpik Dünya Şampiyonası 50 metre S5 kategorisi sırt üstü yarışında muhteşem bir performans gösteren Sümeyye Boyacı, Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında 41.58’lik dereceyle ilk dünya şampiyonluğunu da ülkemize getirmişti.

     Dünya ve Avrupa Şampiyonu Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına ülke için kota puanı toplama niteliği taşıyan dünya serisi yarışları hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

   İngiltere’nin Sheffield şehrinde 16-19 Mart tarihlerinde yapılacak olan Citi Para Swimming World Series 2023 yarışlarına katılacak olan milli gururumuz Boyacı çalışmalarına Eskişehir’de devam ediyor. Türk Paralimpik Yüzme Milli Takımı Antrenörleri eşliğinde Büyükşehir Belediyesi Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu ile Yenikent Olimpik Yüzme Havuzu’nda antrenmanlarını sürdüren Boyacı, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

     Boyacı, “En büyük hedefim 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Orada elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. 2024 yolunda 16-19 Mart tarihlerinde yapılacak olan Citi Para Swimming World Series 2023 yarışlarında da en iyi sonuçları almak için yoğun şekilde çalışıyoruz. 2024 Paris Oyunlarında ülkemize yeni başarılar yeni gururlar yaşatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM