Tepebaşı Belediyesi, sürdürülebilirlik alanında örnek çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu ve Gastronometro/Metro Market ortaklığında 4-5 Temmuz tarihlerinde ‘Sürdürülebilir Mutfak Atölyesi’ düzenlenecek. Tepebaşı Belediyesi’nin küresel amaçlar çerçevesinde başlattığı Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Projesi’ne dahil olan otellerin ve restoranların yer alacağı atölyede işletmelerin sürdürülebilirlik alanında uygulamalarını sağlamak ve alanda konuya hakim akademi, kamu ve özel sektörün paydaşlığında öğrenme sürecini tecrübe etmeleri sağlanacak.

Anadolu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenecek Sürdürülebilir Mutfak Atölyesi’nin programı 4 Temmuz Salı günü saat 10.00’da başlayacak. 4 Temmuz Salı günü ‘Sürdürülebilir Mutfak’ ve ‘Sürdürülebilirlikte Yöresel Mutfakların Rolü’ konulu seminerler düzenlenecek. 5 Temmuz Çarşamba günü ise Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Projesi’ne dahil olan otellerin katılımı ile uygulamalı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Ayrıca iki gün boyunca Anadolu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi’nde de ‘Sürdürülebilirlik Sergisi’ yer alacak.

BİK YEREL BASINI BİTİRME HEDEFİNE ULAŞIYOR BİK YEREL BASINI BİTİRME HEDEFİNE ULAŞIYOR