Eskişehirspor tezahüratlarının yapıldığı açıklamayı okuyan Muharrem Çubuk şunları söyledi; “Değerli Eskişehirsporlular ve Eskişehir halkı,

Biz Eskişehirspora ömrünü adamış Şehrinin yükünü omuzlarına almış şehir şehir armasının peşinden gidip Eskişehirin adını layıkıyla taşıyan Eskişehirspor sevdalıları olarak yıllardır göstermiş olduğumuz bir duruş var. Eskişehir'de sadece Eskişehirspor..

Bu bağlamda şehrimizde Eskişehirspor bayrağını dalgalandırmayan bu bayrağın gölgesinde serinlemeyen herkese karşı net bir tavır sergiliyoruz. Eskişehirspor bizlerin davası.. Bu dava bizlere büyüklerimizden miras ve bizlerde gelecek nesillere aktarılması için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Şehrimizde sürekli bu tür açıklama yapmak ve şehrimizin gündemini meşgul etmek istemiyoruz. Bu bağlamda şehrimizde odalar dernekler atananlar seçilenler STK vs ne varsa herkesin Eskişehirsporlu olması tek gayemiz.

Eskişehirsporumuzun İstanbul hegomanyasına karşı kurulup İstanbul dükalığının tahtını sallayarak ANADOLU YILDIZI payesini aldığını unutanların veya bu duruşu benimsemeyen kimsenin bu şehirde bir konuma gelmesini istemiyoruz. Geçtiğimiz günlerde camia olarak başka bir siyasi partinin ilçe başkanını aynı konuda uyarmış bulunmamıza rağmen İYİ Parti odunpazarı ilçe başkanının İstanbul takımları paylaşımları yapması hatta hiç utanmadan evinin balkonuna bayrak asarak şampiyonluk kutlama fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmasını acziyet olarak görüyoruz. Eskişehir'in bu tür insanların liderliğine asla ihtiyacı yoktur. Yaşadığı şehrin değerlerine uzak hatta yaşadığı şehre bu kadar uzak İYİ parti odunpazarı ilçe başkanının derhal istifa edip İstanbul Mecidiyeköye ilçe başkanlığı için başvurmasını bekliyoruz.

Bugün tüm şehrimizin bilmesini isteriz ki tüm sivil toplum kuruluşları tüm partiler odalar dernekler başkan seçerken Eskişehir hassasiyeti taşımayanları seçmesinler. Eskişehir çocuğu kendi değerine sahip çıkmazsa Eskişehir lobisini asla oluşturmak Eskişehirlilik bilincini oluşturmak mümkün değildir. Bizler için Eskişehir menfaatleri Eskişehir hassasiyetleri her türlü siyasi görüşünden üstündür.

Eskişehirspor'un grubu belli oldu Eskişehirspor'un grubu belli oldu

Bu duygu ve düşüncelerle İyi parti genel başkanı sayın Meral Akşener, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, iyi parti il başkanı kıymetli ablamız emine edizgil ve tüm iyi partili dostlarımızdan mevcut iyi parti odunpazarı ilçe başkanının derhal görevden alınmasını rica ediyoruz.”