Tepebaşı Belediyesi, kent halkı için sağlıklı ve eğitici faaliyetler düzenlemeye devam ediyor.

Kadın sağlığı eğitiminde  2. grup eğitimleri başladı Kadın sağlığı eğitiminde 2. grup eğitimleri başladı

Tepebaşı Belediyesi yürütücülüğünde Tepebaşı Sürdürülebilirlik Merkezi, Bilecik Belediyesi, ESESKAMP’ın paydaş olduğu ve küresel amaçlardan 7.’si olan Erişilebilir ve Temiz Enerjinin önemine dikkat çekmek ve Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2023’ün yıllık teması olan enerji tasarrufu ile ilgili bilinç oluşturmak amacıyla eğitim kampı düzenlenecek. Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda düzenlenecek kamp 16-17 Eylül tarihlerinde olacak ve kontenjan sınırlı olacak.

Etkinlikte, katılımcılar doğayı anlama, çevreye duyarlı turizm tercihleri yapma ve enerji tasarrufu sağlayan yöntemleri kullanma ve bu hedeflere ulaşmada etkili stratejileri kullanmayı tecrübe edecek.  Katılımcılara ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerjiye yönelik hayata geçirdiği projeler de anlatılacak.

İki gün sürecek olan kampta temiz enerji eğitiminin yanında rekreaktif etkinlikler, zumba, yoga, hiking-fotosafari gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, duyuru görselinde yer alan QR kodu ve https://tinyurl.com/iklmtekmp web adresini kullanabilecek.