Ulucan, “Görkem Yıldırım’ın yapmış olduğu istifa açıklamasına istinaden, Eskişehir kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Emin adımlarla yarınlara yürüyoruz Emin adımlarla yarınlara yürüyoruz

Partimize hem Türkiye genelinde hem de şehrimizde yapılan mobbing, saldırı ve yalanlara dayalı algı operasyonlarının hız kesmeden ve hayasızca devam ettiğini görüyoruz. Ve bu duruma Hür ve Müstakil olarak seçimlere girme kararı aldıktan sonra karşılaşmamıza da hiç şaşırmıyoruz. Çünkü birilerinin şahsi ve kirli çarklarına büyük çomak soktuğumuzun bilincindeyiz.

Kamuoyunda bilindiği üzere ekim ayı içerisinde il ve ilçe başkanlığı görevlendirmeleri Genel Merkezimiz tarafından yapılmıştır. Önce il yönetimimiz Genel Merkezimiz tarafından onaylandı. Bugün itibarıyla da Odunpazarı İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimizin de onayı Genel Merkezimizden gelmiştir.

Tepebaşı İlçe yönetimi ile ilgili ise, diğer siyasi partilerde görev alan ve kendi ikbal ve şahsi çıkarlarını göz önünde bulundurarak partimiz içerisinde üye olan şahıslara yönelik devşirme operasyonları yapıldığı görülmektedir.

Bu durumdan dolayı Tepebaşı’nda oluşacak İlçe Yönetim Kurulu bir süredir inceleme ve mercek altına alınmış, Genel Merkezimiz tarafından Tepebaşı İlçe Yönetimi onaylanmamıştır.

Dolayısıyla görevlendirilmesi yapılan Görkem Yıldırım’ın ilçe yönetimiyle birlikte istifa etmesi mümkün değildir. Zira ortada görevlendirilmiş ve Genel Merkezimiz tarafından onaylanmış bir Tepebaşı İlçe Yönetimi bulunmamaktadır.

Şurası çok iyi bilinmelidir ki İYİ Parti siyasetin içindeki kirlenmelere karşı mücadelesini, kararlılıkla sürdürmektedir. Siyaseti şahsi ikballer, kişisel hırslar ve ilkesizliklerden temizlemek amacımızdır. İYİ Parti hiç kimsenin arka bahçesi olmayacak, yoluna hür ve müstakil olarak devam edecek, Türkiye’nin ve Eskişehir’in içinde bulunduğu iki parti arasında sıkışmışlığı giderecek, millete umut ışığı olacaktır. İYİ Parti amacımız olarak kişisel hırsların değil 85 milyonluk Türk Milletinin ve Eskişehirlilerin kazanımları için çalışmaktır.

Görkem Yıldırım’ın istifası münferittir. İYİ Parti kadroları temiz bir çizgide yoluna devam etmektedir.”

Editör: Mustafa YILDIRIM