Sosyal Medya Yönetimi Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya platformları artık günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Sosyal medya platformları sayesinde para kazanmak, kendimizi geniş bir kesime tanıtmak, satışını veya tanıtımını yaptığımız ürünleri daha geniş bir çevreye ulaştırmak mümkün olmaktadır. Tabii ki bu noktada sosyal medya platformlarının kurallarına da uymamız gerekmektedir.

Bu platformlarda öne çıkmak ve başarılı olmak için mutlaka dikkatli bir şekilde hesabımızı yönetmemiz gerekmektedir. Bu noktada TikTok’da en çok dikkat çeken sosyal medya platformlarından birisidir. Son zamanlarda en çok kullanılan bu platformda gönderilerimizi öne çıkarmak ve daha çok insana ulaşmak için mutlaka paylaşım saatlerimize de özen göstermeliyiz.

Bu noktada TikTok keşfet saatleri insanların araştırdığı önemli konulardan birisi olmaktadır. İnsanlar doğru saatlerde paylaşım yaparak daha çok kullanıcıya ulaşmak istemektedir.

TikTok platformunda etkili sosyal medya hizmetleri ile tiktok keşfet, fenomen paketleri gibi hizmetler sağlayan https://sosyalify.com/tiktok/ bağlantısındaki Sosyalify hizmetlerine göz gezdirebilirsiniz.

TikTok’da Paylaşım Yapılan Saat Önemli Mi?

Her sosyal medya platformunun belirli algoritmaları vardır. Bu algoritmalar hesapları ve paylaşımları kontrol etmekte ve bazılarını keşfet kısmına çıkarmaktadır. Bu algoritmanın çalışma mantığına uygun olarak paylaşımda bulunmak tabii ki bizi başarıya götüren bir unsur olacaktır. TikTok keşfet saatleri de bu noktada önemlidir.

Paylaşımı yaptığınız saatler kesinlikle önemli bir kriterdir. Günün yoğun saatlerinde paylaşım yapmanız çok daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlamaktadır. TikTok genellikle son gönderileri daha çok keşfet kısmına çıkarmaktadır. Bu noktada yoğun saatlerde paylaşım yapmanız gönderinizin çok daha fazla insan tarafından görülmesini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir : TikTok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Her platformun yoğun olduğu saatler farklılık gösterebilmektedir. TikTok’da da bu noktada farklı saatlerde yoğunluk artmaktadır. Bu saat dilimlerini araştırmak ve bunlara uygun olarak paylaşım yapmak faydanıza olacaktır. Bu saatler dışında paylaşımlar da yapmanız gerekse de asıl geniş kitleye ulaşmasını istediğiniz gönderileri bu saatler arasında paylaşmalısınız.

Hafta İçi Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı?

Tabii ki hafta içi ve hafta sonu TikTok keşfet saatleri arasında farklılık olmaktadır. Hafta içi insanlar genellikle öğle arasında ve akşam saatlerinde TikTok’da dolaşmaktadır. Bunun yanında işe giderken de pek çok kullanıcı TikTok’da vakit geçirmektedir. Bu noktada;

●       Sabah 7:30 ila 9 arasında insanlar işe giderken çok fazla TikTok kullanmaktadır. Bu saat aralıkları iyi bir zaman dilimi olmaktadır.

●       Öğlen arası olan 12:30 ila 13:30 arası yine insanların sosyal medyada çok fazla dolaştığı ve TikTok’a da en çok baktığı zamanlardır. Bu saat aralıkları da paylaşım yapmak için iyi bir saat olmaktadır.

●       İnsanlar iş çıkışında da telefonlarına bakmaktadır. Fakat devlet memurlarının ve özel sektör çalışanlarının iş çıkış saatleri farklı olduğundan dolayı burada net bir zaman bulunmamaktadır. 17:00 ile 19:00 arası bu tür paylaşımlar için etkilidir.

●       İnsanlar akşam saatlerinde de TikTok’a bakmaktadır. Fakat hafta içi genellikle insanlar daha erken yatmaktadır. Bu noktada 20:00 ile 22:00 arası da paylaşım yapmak için iyidir. Fakat bu saat dilimi en çok paylaşımın da yapıldığı dilimdir. Bu yüzden bu zaman aralığında öne çıkmak zordur.

●       Cuma günü bu noktada bir istisnadır. Özellikle memurlar cumartesi günü tatil olacakları için cuma günü TikTok ve benzeri sosyal medya hesaplarında daha çok vakit geçirmektedir. Bu da 20 ila 22 arası olan saat dilimini 21:00 ila 24:00 arasına çekmektedir.

Hafta Sonu Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı?

Hafta sonu insanların yaşam düzeni daha farklı olmaktadır. İnsanlar hafta sonu işe gitmediğinden dolayı tabii ki sosyal medyada daha çok vakit geçirmektedir. Yine işe gitmediklerinden dolayı sabah daha geç kalktıklarından bu da TikTok keşfet saatleri noktasında farklılığa sebep olmaktadır. Hafta sonu paylaşım yapmak istediğinizde;

●       Sabah paylaşımlarınızda saat 11:00 ila 13:00 arasını tercih etmelisiniz. Hatta 12:00 ile 13:00 daha etkin bir saat olmaktadır. 11:00 öncesinde ise paylaşım yapmanız önerilmemektedir.

●       Hafta sonu akşam 17:00 ila 19:00 arasında da TikTok kullanımı artmaktadır. TikTok keşfet saatleri noktasında iyi bir saat dilimi de bu aralık olmaktadır.

●       Hafta sonu gece kullanımı da artmaktadır. 21:00 ila 01:00 arasında yoğun bir şekilde TikTok kullanılmaktadır. Paylaşım için bu saatleri de tercih etmeniz mümkündür.

●       Burada da Pazar günü bir istisna olmaktadır. Pazartesi günü iş olduğundan insanlar Pazar günü daha erken yatmaktadır. 21:00 ila 01:00 arasında olan TikTok keşfet saatleri Pazar günlerinde 20:00 ila 23:00 arasına dönmektedir. Diğer saatlerde ise bir farklılık olmamaktadır.

Instagram Paylaşımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

TikTok keşfet saatleri dışında da dikkat etmeniz gereken unsurlar varadır. Örnek olarak hafta içi 17:00 ila 18:00 arasında daha çok memur veya öğrenci kesimi uygulamayı kullanmaktadır. Bu kesimi hedefleyerek paylaşım yapmanız faydanıza olacaktır.

Instagram paylaşımları konusunda daha fazla ipucu için https://sosyalify.com/blog/ sayfasındaki yazıları incelemeniz önerilir.

Yine insanlar hafta sonu alışveriş yapmaya daha yatkındır. Eğer hedefiniz bir ürün satışı ise paylaşımlarınızı cuma ve cumartesi günleri yapmanız faydanıza olacaktır. Bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise paylaşımın tam saatidir. Bu noktada örnek olarak 21:00 ila 01:00 arasındaki dilim için 21:02 gibi bir saatte paylaşım yapmanız en iyisi olacaktır.