MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hakan Topcu tramvay kazaları ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Eskişehir de tramvay kazasız günümüz geçmez oldu. Sadece benim görüp şahit olduğum Cumadan Pazartesiye 4 tane tramvay kazası oldu geçen hafta ki görmediğim daha kaç tane kaza olmuştur onu da Allah biliyor. Google’da Eskişehir tramvay kazası araması yapıldığında yaklaşık 3500 haber çıkmaktadır. Bu kadar emniyetsiz, güvenliksiz ve tehlikeli bir toplu taşıma aracına döndü Eskişehir de tramvaylar. Maalesef bir önlem de alınmıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne sormak istiyorum 1 yıl içerisinde Eskişehir de tramvaylar kaç defa kazaya karışmıştır.  Tramvay kazası oluyor; tüm trafik kilitleniyor, trafik ışıkları devre dışı kalıyor ya da yollar kapatılıyor ve trafik sorunu had safhalara gelen şehrimizin trafiği daha da çekilmez hal alıyor. Lakin Büyükşehir Belediyemiz ’in birçok konuda olduğu gibi bu konuya karşı da kulakları kapalı ve gözleri bağlı…  Dünyanın hiç bir şehrinde bu kadar fazla tramvay kazası gerçekleşmiyordur. Güya Avrupa şehriyiz…

             CHP Büyükşehir Belediye Başkanları bu hafta Eskişehir de toplandı. Haberlerin çoğunda şu manşetler atıldı “Belediye Başkanları Eskişehir’e hayran kaldı”. Acaba bu belediye başkanları köprübaşı haricinde bir yer gezmişler midir? Mesela Erenköy, Huzur,  Gündoğdu, Emek, Şirintepe, Çamlıca’yı gördüler mi? Ya da Odunpazarı’ nda Atatürk Lisesi’nin önündeki hendek gibi yoldan geçtiler mi ? Yaması olmayan bir sokak bir cadde gördüler mi ? Sayın Büyükerşen basın açıklamasında projelerimiz engelleniyor bahanesini (her zaman olduğu gibi!) yine öne sürdü. Hâlbuki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin iki dönemdir tek bir tane bile projesi yoktur. Varsa söyleyin tüm halkımız bilsin öğrensin.

           Üzülerek söylemeyiz ki şehrimizin birçok problemi kış ayından çıkıp yaz ayına girmemizle birlikte daha belirgin hale gelmiştir. Kış aylarında yaşadığımız karlı günleri, yağan yağmurlarda caddelerin sular içinde kalmasını unutmayalım gelin bu konularda birlikte projeler oluşturulalım bizler de MHP olarak gerekli her türlü desteği sağlayalım.”