TOBB Ticaret Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı ve ETO Başkanı Metin Güler, Konsey üyesi ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara ile birlikte Ankara’da Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katıldığı toplantıda Eskişehir’deki tüccar ve sanayicilerin taleplerini iletti.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Odaları konsey toplantıları müşterek olarak Ankara’da gerçekleştirildi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı toplantıda, Ticaret Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, TOBB Ticaret Odaları Konseyi Üyesi ve ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara da yer aldı. ETO Başkanı Metin Güler ve ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara tarafından Eskişehir’deki tüccar ve sanayicilerin talepleri ve beklentileri toplantı gündemine dahil edildi.

Bakan Bolat TOBB konseyini bilgilendirdi

 

Toplantıda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın diyaloğa ve istişareye önem verdiğini belirterek, sektörlerin yaşadıkları sıkıntıları çözmek için Bakan Bolat’ın vizyoner ve kararlı bir yaklaşım sergilediğini kaydetti. Toplantıda konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat ise Türkiye’nin ihracatındaki gelişmeye dikkat çekerek, yerli ve milli üretime zarar veren ülkelere karşı aynı yaptırımların uygulandığının altını çizdi. Bolat ayrıca yaptığı sunumla TOBB konsey üyelerine 2023 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kırım Dernek başkanı Şen’den Rusya tepkisi Kırım Dernek başkanı Şen’den Rusya tepkisi

Editör: Mustafa YILDIRIM