Diri, "Uzun zamandır ülkemizin ve şehrimizin ilk gündemi yerel seçim süreci geçtiğimiz günlerde sona erdi. Ülkemizin ve şehrimizin yerel yönetimler seçimlerinde aday olan ve bu seçim maratonunda demokrasiye ve şehrimizin birlik beraberliğine renk katan tüm adaylara teşekkür ediyoruz.

İlklerin takımı olan Şanlı Eskişehirsporumuzun da bu seçim yarışının kazananlarından olduğuna inanıyoruz. Yıllardır unutulan ve gereken ilgiyi, desteği göremeyen Anadolu Yıldızı Eskişehirsporumuzun aday olan tüm liderlerin vaatleri arasında yer alması bizleri mutlu etmiştir. Uzun yıllardır yalnızlığımıza karşı verdiğimiz bu mücadelenin duyulmasını sağladığımıza inanıyoruz. Eskişehirspor’un nerede olursa olsun gözardı edilemeyeceğini göstermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sesimizi duydukları için tüm adaylara ayrıca teşekkür ediyoruz.

Tabi bu yarışta; camiamıza şampiyonluk yaşatan ve en son şampiyonluğumuzu onunla yaşadığımız, kulübümüze ve taraftarımıza her dönem desteğini esirgemediği gibi bu sezonda esirgemeyen Efsane başkanlarımızdan Nebi Hatipoğlu’nun da aday olması doğal olarak bizleri ve şeçim atmosferini ayrıca heyecanlandırdı. Göstermiş olduğu çaba ve her zaman her yerde ES-ES söylemleri dolayısıyla kendisine teşekkürü borç biliriz. 

Seçimlerimizin sonucunda vatandaşlarımızın teveccühleriyle Büyükşehir Belediye Başkanımız seçilen sayın Ayşe Ünlüce ve yeniden vatandaşlarımızın desteğini alarak seçilen Odunpazarı Belediye Başkanımız sayın Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanımız sayın Ahmet Ataç’ı tribünümüz ve Eskişehirspor taraftarları adına tebrik ediyoruz. Ayrıca tüm ilçe belediye başkanlarımızı kutlarız. Meclis üyesi seçilen eski başkanlarımızdan Mehmet Şimşek’in de belediye meclislerinde Eskişehirsporumuzun en gür sesi olacağına inanıyoruz.

Şehrimizin tüm ileri gelenlerinin ve özellikle seçilmişlerimizin en büyük özelliğinin Eskişehirsporlu olmasını her zaman savunacağız. Şehrimizde ilkokulda sınıf başkanı bile olan bir evladımızın bu şanlı armanın sevdalısı olması için mücadelemizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. 

Eskişehirspor’dan Kazım Kurt’a hayırlı olsun ziyareti Eskişehirspor’dan Kazım Kurt’a hayırlı olsun ziyareti

Bu bağlamda haftasonu oynayacağımız Ereğli maçında tüm başkanlarımızı ve tüm şehrimizi şampiyonluk yolunda kenetlenmek için Maraton tribününe omuz omuza olmaya ve hep birlikte ES ES diye haykırmaya davet ediyoruz.

Editör: Mustafa YILDIRIM