İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, ülkemizdeki yoksulluk sorununa dikkat çekerek, İYİ Parti’nin bu soruna çare olacak projelerini anlattı.

            Basın açıklamasında, dünyadaki yoksulluğun ülkemizdeki yoksulluğa  mazeret teşkil etmemesi gerektiğinin altını çizen İYİ Partili Arslan Kabukcuoğlu, “ Hükümetler yoksulluğa göz yummak yerine, Türkiye’de yoksullukla topyekûn mücadele etmelidir. Ancak Ak Parti Hükümetleri, Sn. Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi, yoksullukla mücadele etmek yerine onu idare etmektedir. Bir elin verdiği sadakayı diğer el görmesin diyen dini felsefemizin yanında Hükümet yardımları vatandaşlarımızın gözüne soka soka yapmaktadır. Hükümet için burada en büyük amaç oy toplamak olduğundan dolayı vatandaşın gururunu rencide ederek para versin ve bunu da oya tahvil etsin.” dedi.

Gürgenburan: BTP herkese eşitlik getirecek Gürgenburan: BTP herkese eşitlik getirecek

               Devletin gelirini giderini denkleyen, alınan helal paranın helal yere harcanmasını sağlayacak İYİ Parti projelerinin tüm detaylarıyla hazır olduğunu belirten Kabukcuoğlu, “ İYİ Parti’nin yoksullukla mücadele programları hazırdır. Kalkınma Politikaları Başkanımız Prof. Dr. Ümit ÖZLALE, konuyu her yönüyle incelemiş ve ayrıntılı bir program sunmuştur. İYİ Parti, fırsat eşitliği sağlayıp yoksulluk döngülerini kırmayı taahhüt etmektedir. Yoksulluğu azaltacak ve derin yoksulluğu ortadan kaldıracaktır. Sosyal yardımları, bağımlılık haline getirmeyen hak temelli bir uygulama haline getirecektir. Artagan Projesi ile gelir/gideri kontrol altına alacaktır.İYİ yaşam gelir modelimiz ile 18-26 yaş tüm gençlere ve yoksulluk çeken kadınlara her ay düzenli maaş sağlayacaktır. Çocuklarımız için Rüzgar Gülü projemizi hayata geçireceğiz. Ülkemizde 1. sınıfa giden çocukların %40’ı sabah kahvaltısı yapmadan okula gelmektedir. 4. sınıftaki öğrencilerin ise %40’ı hem aç hem de yorgun olarak okula gelmektedir. İYİ Parti bu yoksulluğa göz yummuyor. Demre ilçemizde Rüzgar Gülü projemizi uygulama koyduk.” dedi.