Öğretmenlere yapılan haksız uygulamanın iptali için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yapan veliler, Valilik ve Milli Eğitim’in alınan kararı yeniden gözden geçirmesini istedi. Öğretmenlerin yürütülen soruşturma sorası görev yeri değiştirme cezası aldıklarını aktaran Veli Meral Alkan,“ Geçen yıl 4 öğretmenin şikayeti ile başlayan soruşturma sürecinde okuldan gönderilen Sebahat Kılıç isimli öğretmenin mesnetsiz iddialarıyla  öğretmenlerimiz haksız cezalar almıştır.” dedi. Alkan, yıllardır süregelen psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Kılıç’ın öğretmen arkadaşlarına karşı her türlü yakışıksız, baskıcı tavrı sergilediğini ve eşinin nüfuzunu kullanarak 5 öğretmen hakkında soruşturma açılmasına neden olduğunu anlattı.

“CENAZENİ İMAM BİLE BULAMAZ”…

Üstün yetenekli öğrenciler özel eğitim görüyor Üstün yetenekli öğrenciler özel eğitim görüyor

Kılıç’ın öğretmenlere her türlü baskı ve tehdidi uyguladığını; onlara ‘kaşar, cüce, süt iç boyun uzasın, pislik’ gibi yakıştırmalar yaptığını ifade eden Alkan, “Her fırsatta iş arkadaşlarını rencide eden Kılıç, bu yıl içinde 4F sınıfı öğrencilerine de tehditkâr tavırlar sergilemiş öğrencilere;  ‘Sizinle görüşeceğiz, evini bulurum, cenazeni imam bile bulamaz’ gibi sözler kullanan bu öğretmenin iddialarıyla 5 öğretmenin görevden alınmasını anlamıyoruz.” diye konuştu. Özellikle öğrencilere karşı yaptığı bu eylem sonrasında farklı bir kuruma gönderilen Kılıç’ın yokluğunda okul çalışanlarının, öğretmen ve öğrencilerin rahat bir nefes aldığını anlatan Alkan, “Sonrasında bu öğretmen, asılsız, hayal ürünü pek çok şikayet dilekçesi ile öğretmenleri huzursuz etmiş, bir çok veli de soruşturma sürecinde ifade vermiştir.” diye konuştu.  

5 ÖĞRETMEN İÇİN VALİYE ÇAĞRI

Öğretmenler Derya Şahin, Fadime Burçin Özsoy, Vildan Ulusoy İğidir, Serpil Çalışır, Fatma Ünal’ın okuldan ayrılmasını istemediklerini ifade eden veliler, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Valiliğin kararı yeniden gözden geçirerek öğretmenlerin görevlerine devam etmelerini istedi. İlkokul öğrencilerinin çok sevdikleri öğretmenlerin ayrılmalarını istemediklerini dile getiren veliler, dönem ortasında çocukların öğretmenlerinin değişmesini istemiyoruz, öğretmenlerimiz gelen kadar çocuklarımızı okula yollayamayacağız.” dedi.

Editör: şenay Yıldırım