Eskişehirspor İcra Kurulunun başlatmış olduğu SMS kampanyasına Sağlık Sen Eskişehir Şubesinden destek geldi.

Sendika binasında gerçekleşen basın açıklamasına Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Eskişehirspor Genel Sekreteri Hasan Tuç ve Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa katılı. Toplantıda konuşan Başkan Köksal, “Şanlı tarihinde birçok ilke imza atan sevdamız Eskişehirspor bugünlerde sıkıntılı günlerden geçmektedir. Eskişehir Sağlık Sen ailesi olarak birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Sağlık çalışanlarımızla Eskişehirspor’umuza desteğimizi açıklıyoruz. Eskişehirspor  icra Kurulunun başlatmış olduğu 7979 SMS kampanyasına bizlerde teşkilatımızı ile destek veriyoruz” dedi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Eskişehirspor Genel Sekreteri Hasan Tuç, Anadolu'da futbolun ilklerini başaran siyah-kırmızılı kulübün zor günler geçirdiğini hatırlatarak, kentin en önemli markası Eskişehirspor'u ayakta tutmak için var güçleriyle mücadele ettiklerini vurguladı.

KULÜP AYAKTA KALMASI İÇİN…

Eskişehirspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, kulübün ayakta kalabilmesini forma satışı ve SMS gibi çeşitli kampanyalarla sağlamaya çalıştıklarını belirterek, "Daha sonra transfer tahtasının açılması, hedefleri kovalama gibi aşamaları gerçekleştirebiliriz." dedi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi'nin siyah-kırmızılı kulübün SMS kampanyasına destek vermesi dolayısıyla düzenlenen basın toplantısına katılan Çapa, Eskişehirspor'un yaşatılması gerektiğinin altını çizdi. Çapa, Eskişehirspor'un sancılı bir süreçten geçtiğini ve her şeyi kamuoyuyla paylaşamadıklarını kaydetti. Siyah-kırmızılı kulübün yurt içi ve yurt dışında önemli bir marka olduğunu anlatan Çapa, şöyle konuştu: "Kulübün ayakta kalabilmesini forma satışı ve SMS gibi çeşitli kampanyalarla sağlamaya çalışıyoruz. Daha sonra transfer tahtasının açılması, hedefleri kovalama gibi aşamaları gerçekleştirebiliriz. Şu anda transfer tahtasının açılmasını konuşacak ya da hedefleri belirleyecek bir süreçte değiliz. Bu çok acı. Eskişehirspor hiçbir zaman değerini kaybetmeyecektir. Taraftarın kulubüne olan tutkusu bunu gösteriyor."