Süleyman Reyhan uyardı...! Süleyman Reyhan uyardı...!

İlçede inanç turizmi için çok önemi olan Pessinus Antik Kenti ve kazı evinin bulunduğu Ballıhisar mahallesinde bulunan Vodafone’a ait mobil istasyonunun depremde zarar gören bölgelere götürülmek üzere yaklaşık 35 gün önce söküldüğünü aktaran Toptaş, mobil istasyonun yerine yenisinin getirilmediğini söyledi. Recep Toptaş, “Bu mahallemizin hem turistik bir yer olması hem de tarım ve hayvancılıkla uğraşması nedeni ile bölge için iletişim ve teknolojinin çok önemli olduğu bir gerçektir.” diye konuştu.

FATURALAR İPTAL EDİLMELİ

Dünyanın en büyük Telekom ve teknoloji hizmetini sağlayan şirketlerinden Vodafone’un 35 gündür bu bölgeye hizmet vermeyerek, burada yaşayan vatandaşları mağdur etmesini, hiçbir hizmet vermeden fatura tahsil etmesini; hizmet anlayışına, adalete ve hukuka aykırı bulduklarını belirten Toptaş, şunları söyledi: “Sorumlu olan Vodafone ve devlet yetkililerine seslenmek istiyoruz. Faturasını gününde ödeyen vatandaşların en temel hakkı kaliteli hizmet almak, kurumların görevi ise kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaktır. Vakit geçirmeden bu mahallemizde sökülen mobil istasyonun yerine yenisinin monte edilerek vatandaşımızın mağduriyeti giderilmelidir. Hizmet verilmeyen sürelerdeki faturalar iptal edilmelidir.”

HİZMETLER AKSATILMAMALI

Teknolojik aletlerin başında gelen telefonların insan hayatındaki yerinin çok büyük olduğunu ifade eden Toptaş, “Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası olan, haberleşmenin yanında internet hizmetleri ile mesajlaşma, resim, belge, dosya, video, kamera gibi çeşitli işlevlerin yapılması açısından hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle bu sektörde hizmet veren kamu ve özel şirketlerin hizmetlerini aksatmamaları gerekmektedir.” dedi.