Mandacı, “   Çok değerli basın mensupları ve Değerli hemşehrilerimiz.Hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyoruz.
Hepimizin bildiği gibi Canım Türkiye mizde 11 ili kapsayan bir depremler zinciri vukuu buldu.11 diyoruz çünkü Elazığ ilimizde de tahribat olmuş ve vefat eden vatandaşlarımız var.Bu nu paylaştıktan sonra ,gerçekten çok büyük bir deprem atlattık. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Bütün Türkiye'nin başı sağolsun.
Dr. Fatih Erbakan ın talimatı ile siyaseti bir yana bırakıp birlik olma, yaraları sarma zamanıdır deyip kolları sıvadık. Bizzat kendisi de deprem bölgesine gidip incelemelerde bulundu.
Bizlerde bütün Türkiye deki kuruluşlar gibi ,  Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ın önderliğinde ilk saatlerinden itibaren tüm il merkezlerinde kriz masaları oluşturarak,
ACAR Kurtarma ekibi , SELÂMET insani yardım derneği , Erbakan Vakfı ve Yeniden Refah partisi olarak ortak çalışmalara başladık.Her ilden yapılabilecek yardım ve ikmal malzemeleri acilen toplandı. Acar kurtarma ekibi AFAT ile beraber deprem bölgesine intikal etti. 
Eskişehirde 5 kriz masası kuruldu 6 araç vasıtası ile Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş a yardım gönderildi.Gözlemci olarak ta ekip çıkarıldı.Saha ekiplerimiz kendi çalışmalarımızın yanıda, belediye ve valilik ekiplerinede gönüllü ordusuna takviye edildi.Burada saha çalışmaları takip ettik.
Milletimiz her kesimi birlik beraberlik içinde el ele çalışmalar yaptı.Bu gurur verici bir tablo idi. Liderimiz Dr Fatih Erbakan in ilk siyaset sahnesine çıktığında dediği nezaket ve zerafet siyaseti vukû buldu.Buradan ötekilileştirici siyaset yapanların ders çıkarması gerekir.
Son olarak Genel merkez kriz masamız 
1)Kardeş şehir projesi ile organize olduk.
2)1180 kurtarma ekibi ,10 sağlık personeli ile ilk mudehale ye katılık.
3) 4 ilde 5 aş evi açtık.  
4) 200 tır yardım aracı çıkardık.
5) 5000  kişi ile ortak çalışma yapılarak.Yardimlarin doğru yere ulaşmasını sağladık ve bu çalışma devam ediliyor.
6) 350 konteyner gönderildi.
7) İllerimizden temin ettiğimiz iş makinaları ni deprem bölgesine sevk ettik.40 araç.
8) İlimize gelen depremzelerin yerleşimi için; Valilik, Kaymakamliklardan yardım alarak daha kolay haraket sağlayıp yardım sağladık.
Allah CC bir daha büyük afet göstermesin duasıyla herkese teşekkür eder yeniden Bütün Milletimize  başsağlığı diliyoruz."

Editör: Mustafa YILDIRIM