Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki

 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı V. Melek Ceviz’in Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürü Fikret Uysal, Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Özkan, sendika başkanları, zabıta amirleri ve memurları da katıldı. Törende Büyükşehir Belediyesi Zabıta memuru Alpay Turan günün anlam ve önemine ithafen konuşma yaptı.
Alpay Turan; “Eskişehir zabıta teşkilatları olarak cumhuriyetimizin 100. Yılında cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu kutsal amaç uğrunda son nefeslerini veren tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Bugün 197. Yılını kutladığımız zabıta haftası 4 Eylül 1826 yılından bugüne yerel yönetimlerin en köklü teşkilatıdır. Belediye zabıtası bulunduğu il, ilçe veya beldenin düzenini muhafaza eden, halkın esenlik, sağlık ve huzurunu koruyan yetkili organların bu amaçta alacakları kararları uygulayan yerel yönetimlerin temel taşlarının başında gelmektedir.” şeklinde konuştu.