Diri, “Doğduğu şehrin, yaşadığı şehrin takımını tutup, acılara hüzünlere sevdalanmakla, hiç görmediği hiç yaşamadığı semtlerin takımlarını tutup, şampiyonluklara kupalara abone olmak ve bu aboneliğide şifreli kanallar ile tescil ettirmek; işte bu kadar net bir çizgidir Futbolseverlikte durduğun nokta. Ya taraftarsındır ya seyirci..

Bizler kurulduğu günden beri takımımızın taraftarı olmayı seçenlerdeniz. Bizler şehrinin takımına taraftar olabilen bu ülkedeki bir kaç şehirden biriyiz. Acıyı, sevinci, heyecanı, umudu statlarda yaşayanlarız. Tribünde değil Tribünden olanlarız. Sürüye katılan değil paylaşanlardanız. Bizler anlı şanlı kırmızı şimşekleriz.

 

O yüzden iyi bilir bizi;

Ömrümüzü tükettiğimiz deplasman yolları iyi bilir bizi. İyi bilir bizi; ES ES nameleriyle çınlattığımız stadlar, üstünde zıpladığımız koltuklar. Dışarıda bir tanemizi bile bırakmamak için kırdığımız kapılar. Sadece kapılar değil, uğruna kırdığımız kalplerde çok iyi bilir bizi "gitme" diye arkamızdan ağlarken.!

Sadece Süperlig değil, 1. 2. 3. liglerde çok iyi bilir bizi. Yolunu kaybettiğimiz kasabalar, nüfusundan fazla gittiğimiz ilçeler, Karlar, kışlar, yağmurlar, çamurlar, cehennem sıcaklarıda iyi bilir bizi Sevdamıza koşmamızı engelleyemediklerinden... Belki sırf bu yüzden belki kaç kere daha fazla yağmıştır karlar yağmurlar.. Kısacası bu kocaman ülke ve onun 81 şehri iyi bilir bizi..

Bazıları sever, bazıları nefret eder, Bazıları da kıskanır. Fakat hepsi iyi bilir ki! Bizler vefalı taraftarızdır. İşler kötü gittiğinde kaçanlardan değilizdir. Hasta yarini yarı yolda bırakacaklardan hiç değil. Vefa kendi kitabını yazsa adını BİZ koyar. Cefa filmini çekse başrolde BİZİ oynatır.

Es Es'in rakibi Yunusemrespor Es Es'in rakibi Yunusemrespor

Çok iyi biliyoruz ki; işler bu haldeyken bile, şehrini siyah kırmızıya boyayan sevdasını yalnız bırakmayan bizler; Çocuklarımıza dilden dile anlatacakları destansı hikayeler bırakıyoruz. Daha güçlü geri dönmek adına ait olduğumuz tribünleri terketmiyoruz. Hafızalara kazınsın diye daha gür bağırıyoruz. Bu ülkenin en büyük taraftarı olduğumuzu göstermek için şanlı armamızı yalnız bırakmıyoruz. Tüm şehrimize çağrımızı yineliyoruz; Büyüğüne, kücüğüne, gencine yaşlısına, zenginine yoksuluna; Eskişehirspor tarihinin en zor dönemlerinden geçiyor. Bu sezon tarihimizde ilk defa amatör ligde mücadele ediyoruz. Bir çok kulüp mücadele etmedi kapandı yenisi kuruldu yada başka takımla devam edildi ama hepimiz bu şehrin davasına sahip çıkmak için ne cefakar çektik. Bu şehirde herkesin Eskişehirsporla ilgili nice hatıraları vardır. İşte yine tarihimizin en zorlu virajında şanlı armanı yalnız bırakma nice hatıraları beraber yaşamak için tut sevdiklerinin elinden Pazar 14:00da Atatürk stadında yerini al. Unutma sen ben yok ESKİŞEHİRSPOR var..”

Editör: Mustafa YILDIRIM