ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna ve yönetim kurulunun yanı sıra, Genç ERİAD temsilcileri, üye ve ailelerinin de katıldığı ziyaret programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan ERİAD heyeti daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Başkan Şentuna burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna deftere şunları yazdı:

  “Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atam,

    Bugün, Türk toplumuna emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin 100. yılında, Eskişehir Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak, manevi huzurunuzda olmaktan büyük onur duyuyoruz.

    Büyük Atatürk, toplumumuza gösterdiğiniz ‘‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’’ hedefi doğrultusunda, sizin gibi Balkan Türklerinden oluşan, ERİAD ailesi olarak; laikliğin ve hukukun üstünlüğünü esas alarak, ülkemizi daima ileriye taşıma sorumluluğu ve gayreti içerisinde olmayı sürdüreceğiz.

    21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak; bizlere emanetiniz olan Cumhuriyetimizin değerlerine, her daim sahip çıkacağımıza, ilke ve inkılaplarınızın izinden ayrılmayacağımıza ve gelecek nesillere aktaracağımıza şeref sözü veriyoruz.

    Ruhunuz Şad Olsun.”

   Büyükşehir’den Yunus Emre’de yol çalışması    Büyükşehir’den Yunus Emre’de yol çalışması

Ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Şentuna ERİAD olarak şehrin ekonomik olduğu kadar sosyal ve kültürel hayatının içinde de önemli bir misyonu temsil ettiklerini dile getirerek önümüzdeki dönem bazı etkinliklere imza atacaklarını, bu etkinliklerin başlangıç noktası olarak da Anıtkabir ziyareti planladıklarını ifade etti.