İmza öncesi konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, geçen dönemlerde şenliğe katılarak sahne tozunu yutmuş birçok gencin şu an konservatuarda öğrenim gördüğünü ya da tiyatro oyuncusu olduğunu ve bu durumdan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bu yıl 9’uncusunun düzenleneceğini anımsatan Akçasoy “Bugün ilk adımı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarımız ile birlikte atıyoruz. Ben başta Büyükşehir Belediyemize, Kültür Sanat Çalışma Grubumuzun değerli üyelerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Eskişehir Şehir Tiyatrolarına, Tiyatro Şenliği’ne katılacak tüm okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve sanatseverlere şimdiden teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum.”dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ayben Çimen ve Şehir Tiyatrolarından Şafak Özen de, bu anlamlı organizasyonda paydaş olarak yer aldıkları için mutluluk duyduklarını belirttiler.

Konuşmaların ardından “9. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği Protokolü” Başkan Nuray Akçasoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ayben Çimen, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından Şafak Özen ve Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ali Kara tarafından imzalandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM