Eskişehir'de simit fiyatına yine zam geldi Eskişehir'de simit fiyatına yine zam geldi

Türkiye'nin Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Tolga Orkun, Dulovo Belediye Meclis Başkanı Nevhis Mustafa, Razgard Müftüsü Mehmed Ala, Silistre Müftüsü Muddesir Tahsin Mehmed ve Av. Zihni Çalışkan ile birlikte Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret ettiler. Ziyarette, iki ülke arasındaki dostluk ve komşuluk ilişkileri ile sanayi alanındaki iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileten Başkan Küpeli, Eskişehir'in hızla büyüyen sanayisi, yürütülen çalışmalar ve faaliyetler ile Eskişehir OSB'nin yatırımları hakkında heyete bilgiler verdi. Küpeli, Eskişehir OSB'nin sağladığı pek çok avantajla cazip bir bölge olduğunu, son yıllarda yatırımcıların yoğun talebiyle karşılaştıklarını aktardı. Eskişehir ve Bulgaristan arasındaki ilişkilere değinen Başkan Küpeli, karşılıklı ticareti geliştirmek ve iş birliğini güçlendirmek adına yapılan bu tür ziyaretlerin önemli olduğunu vurguladı. Köklü geçmişe sahip iki dost ülkenin birçok alanda yakın iş birliği içerisinde çalışıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Küpeli, karşılıklı görüşmeler sayesinde iki ülke iş insanları arasındaki iş birliğinin daha da arttıracağına dikkat çekti.

Türkiye'nin Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Tolga Orkun ise dostluk ve iyi komşuluk hukuku çerçevesinde temaslarını sürdürerek potansiyel iş birliği alanlarını bulup geliştirme, yatırımları teşvik etme, iki komşu halk arasında yıllardır süren dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesi yönünde gayretlerine devam edeceklerini belirtti. Türkiye-Bulgaristan arasındaki iş birliklerine değinen Orkun, iki ülke arasındaki ekonomi ve ticaretteki yakın iş birliğinin daha da ileriye götürülmesini çok önemsediklerini iletti. Başkonsolos Orkun, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosluğu’nun, Bulgaristan’ın 10 vilayetini kapsayan görev bölgesinde yüzbinlerce soydaşımız ve on binlerce vatandaşımızın yaşadığını belirterek, vatandaşların birlik ve beraberlik için Türkiye ile olan ilişkilerinin geliştirilmesi hususuna önem verdiklerini söyledi.

Ziyaretin sonunda Dulovo Belediye Meclis Başkanı Nevhis Mustafa, Başkan Küpeli’ye hediye takdim ederken, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli ve ekibini Burgaz şehrinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını iletti.