Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara imkânlar ölçüsünde destek olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi aracılığıyla ailelere ve çocuklara olan desteğini aralıksız sürdürüyor.

    Yeni eğitim öğretim yılı başında kırsal ilçelerde eğitim gören öğrencilere defter, kalem, cetvel, silgi, boyama setleri gibi okul malzemeleri bulunduran çanta hediye eden Büyükşehir Belediyesi hayat pahalılığı nedeniyle ailelerin bütçelerini zorlayan kırtasiye ve çanta konusunda önemli bir katkı sağladı. Çocuklara ücretsiz saç kesimi desteği de veren Büyükşehir Belediyesi şimdi de “Öğrenci Beslenmesine Destek Paketi” uygulaması başlattı.

     Başlatılan uygulama ile sosyal yardım alan ailelerin ilköğretim çağı olan 6-10 yaş arasındaki çocuklarını kapsayan beslenme paketinde, besin değeri çocuk gelişimi için yüksek olduğu için seçilen yumurta, üzüm ve fındık veriliyor.

      Destek paketi sosyal yardım alan ailelerin evlerine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Aşevi ekipleri tarafından teslim edilirken, aileler yapılan destekten dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler. Vatandaşlar, “Her zaman yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz. Çocuklarımız için verilen beslenme desteği çok iyi oldu. Çocuklar da böyle bir uygulamanın başlamasından dolayı çok sevindiler.” dediler.

Editör: Mustafa YILDIRIM