Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Genç sanatçılardan ortak sergi Genç sanatçılardan ortak sergi

Yıl boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen Tepebaşı Belediyesi, yaz tatilinde de çocukları Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı ile buluşturuyor. Özellikle kırsal mahalledeki çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve yaz tatilini verimli geçirebilmeleri için hazırlanan araç hizmet vermeye başladı. Her yaş grubuna uygun kitapların bulunduğu araçta aynı zamanda eğitici ve öğretici oyunların yer aldığı tablet de çocukların kullanımına sunuluyor. Ayrıca çocukların gelişimini destekleyecek film gösterimleri de yapılıyor. Her gün farklı kırsal mahallelerde hizmet verecek araçta uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılarak yaz tatilini verimli geçirmeleri sağlanıyor. 

Boyacıoğlu, Turgutlar ve Karagözler mahallelerine giden araç, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Araçta bulunan kütüphaneden aldıkları kitapları okuyan çocuklar, açık havada da film izlemenin keyfini çıkarttı.

Çocuklar, gezici kütüphaneyi çok beğendiklerini ve eğlendiklerini belirtirken veliler de Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Gezici Kütüphane’nin programı Tepebaşı Belediyesi’nin resmi internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.