3-17 yaş arasındaki çocuklar arasında birlik ve beraberlik sağlamak, Milli ve kültürel değerlere farkındalık kazandırmak ve Atatürk sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen 'Atatürk'e Vefa Valizi' projesine bu yıl 81 ilden 1000 öğretmen ve yaklaşık 20 bin öğrenci katıldı.
 
Eskişehir Lamia Dayanç Anaokulu öğretmenlerinden İlknur Erdoğan'ın da  öğrencileriyle birlikte hazırladıkları Sıfır Atıkla hazırlanan Atatürk Portre ve Çerçevesi de sergide sergilenmeye layık bulundu. Yapılan açıklamada "Öğretmenimiz eserini Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin ve beraberindeki protokol üyelerine, ziyaretçilere tanıtarak ilimizi ve öğrencilerimizi temsil etmiştir.

Öğrenciler bu eğitimle sınıf içerisinde binlerce feet yüksekliğe çıkıyor Öğrenciler bu eğitimle sınıf içerisinde binlerce feet yüksekliğe çıkıyor

Ankara'dan çıkarak 81 ili gezen 'Atatürk'e Vefa Valizi'nin içerisinde öğrencilerin mektuplarından boyama kolajlarına, 3 boyutlu yazıcı ile üretilen çalışmalardan portrelere binlerce çalışma bulunuyor."denildi.

Editör: Mustafa YILDIRIM