Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Öztürk, fakülte önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Avcılık artık maliyetli ve lüks bir hobi oldu Avcılık artık maliyetli ve lüks bir hobi oldu

 Törende başta Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal olmak üzere, Anadolu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile merhumun ailesi yer aldı. Törenin ardından Prof. Dr. Ali Öztürk’ün cenazesi kampüsümüzdeki Anadolu Üniversitesi Camii’nden kaldırılarak Seyitgazi Asri Mezarlığında defnedildi.

Prof. Dr. Ali Öztürk’ü son yolculuğuna uğurlarken meslektaşları ve öğrencileri duygu ve düşüncelerini paylaştı. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç de üzüntüsünü dile getirerek acılarını paylaşan herkese teşekkürlerini iletti.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Profesörü Ali Öztürk kimdir?

Prof. Dr. Ali Öztürk 1960 yılında doğdu. 1980-1986 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi müzik öğretmenliği programında lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda İstanbul belediye konservatuvarı tiyatro bölümünde yarı zamanlı eğitimler aldı. 1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde yüksek lisansını, 1998 yılında Ankara Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. 2003 yılında burslu olarak bitirdiği Avusturya Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde müzik ve dans eğitimi konusunda Sanat ve Yeterlilik programını tamamladı. 1989-1992 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde okutman olarak göreve başladı. 1992 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesindeki görevini sürdürürken 2012 yılında “doçent” 2019 yılında “profesör” unvanlarını aldı. Görev yaptığı süre boyunca Anadolu Üniversitesi ilköğretim bölümü ve okul öncesi eğitim anabilim dalı başkanlığı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü eğitimde drama anabilim dalının kurucu başkanlığını, Halkbilim Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürlüğü görevlerini sürdürdü. 1995 yılından beri çağdaş drama derslerindeki eğitimcilik görevlerinin yanı sıra 2008 yılından bugüne kadar da Çağdaş Drama Derneği Eskişehir şube yönetim kurulu başkanlığını sürdürdü. Çok sayıda ulusal ve uluslararası alanda yayınlanan projelerde ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra yetiştirdiği insanlarla drama alanına önemli katkılar sağladı.