Toplantıda il ve ilçe teşkilatlanmaları, aday adaylığı süreci ve Eskişehirle ilgili genel durum değerlendirmeleri görüşüldü. Toplantı sonunda il yönetimi Yerel Seçimlerde İktidara ‘SARI KART’ gösterelim” dedi.

Emin adımlarla yarınlara yürüyoruz Emin adımlarla yarınlara yürüyoruz

DEVA Partisi Eskişehir İl Başkanı Av. Resul Ertürk konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bildiğiniz üzere resmi olarak aday adaylığı başvuru sürecimiz 20 Kasım itibariyle başlamıştı. Aday adayı başvuruları il başkanlığımıza yapılıyor. İlçe başkan aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız var meclis üyesi olmak isteyen arkadaşlarımız var. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bu süreç 29 Aralık’a kadar devam edecek. Bu anlamda yerel seçim koordinasyon grubumuzla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için önemli isimlerle irtibat halindeyiz. Sizleri ve Eskişehir’i heyecanlandıracak isimler olduğundan emin olabilirsiniz. Adayımızı ilan ettiğimizde Eskişehir’de yerel seçim matematiği önemli ölçüde değişecek. Önümüzdeki günlerde bazı ilçe başkan adaylarımızı açıklayabiliriz. Eskişehir’de Deva Partisinin düşüş eğilimindeki grafiğini sizlerle birlikte yaptığımız çalışmalarla tersine çevirdik. Partimiz Eskişehir’deki grafiği yükseliş trendine geçti. Önümüzdeki günlerde, aylarda yapacağımız çalışmalarla fark oluşturmak istiyoruz. Eskişehir’imiz için emek veriyoruz. Düşünüyoruz, çalışıyoruz. Yerel seçim çalışmalarımızı projeler üzerinden yürüteceğiz. Şehrimizin değerli insanlarının yaşı üzerinden bir propaganda yapmayacağız. Kavgacı siyasete değil uzlaşma kültürüne destek vereceğiz.

KONGRELER HAKKINDA

Arzumuz isteğimiz ilçelerimizde kongrelerimizi yerel seçim hazırlıklarımızla beraber yapıp Eskişehir İl Kongremizi Ocak ayında yapmak. İl Kongremize Genel Başkanımız Ali Babacan’ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizi davet etmek istiyoruz. Kongreler partimizin genel merkezde temsili ve demokrasi kültürünün teşkilatlarımıza yerleşmesi açısından son derece önemlidir. Bu anlamda kongreler koordinasyon ekibimizle ilçelerimize yardımcı olacak ve İl Kongremizi yüzümüzün akıyla yapmak istiyoruz. Yolumuz uzun her birimizin çalışması kıymetli. Partimize bu süreçte yoğun katılımlar olacağından emin olabilirsiniz. Deva Partisi Eskişehir teşkilatı birbirini seven, farklılıkların kazanım olduğunu düşünen, uzlaşma kültürünü benimsemiş insanlardan oluşmaktadır.

Deva Partisi demokrasiye inanan, insanları dış görünüşleriyle yargılamayan, hukuku araçsallaştırmayı etik dışı bulan, medyanın özgür olması gerektiğini düşünen farklılıkların zenginliğimiz olduğuna inananların partisidir. Eskişehir’imizin demokrasi aşığı özgürlükçü bireylerini partimize bekliyoruz.

İKTİDARA SARI KART

İktidar partisine gönül vermiş kıymetli vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Genel Başkanımızın Pazar günü Aday Tanıtım toplantısında dediği gibi gelin bu seçimlerde iktidara bir sarı kart verelim. Yapmış oldukları haksızlıklara, kötü yönetime bir sarı kart verelim. Sarı kart gösterelim ki kendilerine gelsin. Gösterelim ki halkın rahatsız olduğunu görsünler. Bu anlamda DEVA Partisi sizlerin gönlünüzde yer bulacak en büyük alternatiftir. Yerel seçimlerde önünüze seçim pusulası geldiğinde partimizin mavi damla logosuna, berekete, hukukun üstünlüğüne, demokratik temsile gönül rahatlığıyla oyunuzu verin. Her bir oy bizler için kaliteli muhalefet için son derece önemli olacak.”

Editör: Mustafa YILDIRIM