Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, "Yapay Zekâ Çağında Yeniden İnovasyon" teması ile İstanbul’da düzenlenen "C-Summit Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024" etkinliğine katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de üzerinde çalışmalar yürüttüğüakıllı şehirler ve yapay zekânın dokunacağı alanlar konusunun ele alındığı zirvede yerel yönetim birimlerine strateji oluşturma ve uygulama konusunda görüşler bildirildi.

Yapay zeka, teknoloji, yenilikçi düşünce gibi konuların ele alındığı zirvede teknolojinin önde gelen liderleri birer sunum yaptı. Gelişen ve değişen dünyada teknoloji dinamikleriyle sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için yapılması gerekenler konuşuldu.

Eskişehir’de Türk halk müziği korosu konseri ve halk oyunları gösterisi Eskişehir’de Türk halk müziği korosu konseri ve halk oyunları gösterisi

Şirketlerde teknoloji, yapay zeka ve dayanıklılığın öneminin ele alındığı zirvede, Türk teknolojisinin global pazarlardaki yerinin yanı sıra global trendlerin şirketlerin teknoloji stratejilerine ve yatırımlarına etkisi tartışıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, “Türkiye’nin birbirinden önemli kurumlarının liderleri ile belediye başkanlarının bir araya geldiği zirveye katılarak akıllı ve dirençli kentler ile yenilikçi teknolojiler üzerine alanında uzman kişileri dinleme fırsatı yakaladık. Eskişehir olarak bu alandaki yenilikleri takip ederek, şehrimizi geleceğe hazırlamaya kararlıyız.” dedi.

Etkinlikte, bilişim kurulu başkanlarının (CIO) gözünden dijital dönüşümün sürdürülebilirliği ve yapay zeka teknolojilerinin kullanımı gibi konular da masaya yatırıldı. Teknoloji Liderleri Zirvesi Sunumların ardından networking etkinliği ve En Etkin 50 Teknoloji Lideri Ödül Töreni ile sona erdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM