Bir ürün almadan önce benzer ürünleri araştırma, karşılaştırma, etkileyici bir davet yazısı ve sunum oluşturabilme gibi günlük hayatı kolaylaştıran birçok görevi başarıyla yerine getirebilen Windows Copilot, Windows 11 ön-yüklü bilgisayarlarda Casper kullanıcılarına sunulacak. 

CGI Reklamları ve Geleceği CGI Reklamları ve Geleceği

Son yılların en çok konuşulan teknoloji trendi olan yapay zeka (AI) uygulamaları, daha akıllı ve verimli bir dijital deneyim sunmak amacıyla yola çıktı. Günlük hayatı kolaylaştıran çözümler sağlayan yapay zeka, kullanıcıların yaratıcılıklarını, üretkenliklerini ve becerilerini artırıyor. Bu çerçevede kullanıcılarına her zaman en yeni teknolojileri sunan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, Microsoft ile yaptığı iş birliği kapsamında Windows 11 ön-yüklü bilgisayarlarında Microsoft’un yeni yapay zeka (AI) platformu Windows Copilot uygulamasını entegre edecek. Windows 11 ön-yüklü bilgisayarlarda ücretsiz bir şekilde sunulacak olan Windows Copilot soruları yanıtlama, içerik oluşturma ve veriler üzerinde mantık yürütme görevlerini başarıyla yerine getirerek zaman yönetimini kolaylaştıracak.

Bilgisayarınızla Konuşun, Windows Copilot Görevleri Yerine Getirsin

Microsoft'un yeni platformu Windows Copilot, verilen kelimeleri güçlü üretkenlik araçlarına dönüştüren üretken yapay zeka (Generative AI) sayesinde, Casper kullanıcılarına doğal bir dilde istediklerini sorabilme ve görevleri yaratıcı bir şekilde oluşturabilme becerisi sağlıyor. Windows Copilot, dünyanın dört bir yanındaki bilgileri tutarlı bir şekilde bir araya getirerek akıcı, samimi ve güçlü argümanlarla desteklenebilen bir çıktı haline dönüştürebiliyor. Microsoft, Windows Copilot platformu sayesinde artık basit bir taslak veya ipucuyla dahi talep edilen görevleri, yaratıcı ve trend gelişmelerle harmanlayarak kullanıcıların beğenisine sunabileceği bir dönemi müjdeliyor.

Alışverişe Çıkmadan Önce Windows Copilot’tan Öneri Alın 

Casper Windows 11 ön-yüklü bilgisayarlarda gelen Windows Copilot, bir ürünü satın almadan önce araştırma için ayrılan zamanı kısaltıyor. İhtiyaç duyulan bilgileri birden fazla web sitesinden derleyen Windows Copilot, kullanıcıların en iyi ürünü en doğru fiyatla seçmesine yardımcı oluyor. Çocuklar için doğum günü partisinden herhangi bir kutlama mesajı oluşturmaya kadar kullanıcılara destek sağlayan Windows Copilot, yaratıcı ve farklı metin önerileri ile gerekli aksiyonları alıyor.

Windows Copilot ile Artık Kişisel bir Asistanınız Var

 

Casper Windows 11 ön-yüklü bilgisayarlarda sunulacak Windows Copilot ile dijital bir kişisel asistana sahip olmak hayal olmaktan çıkıyor. Windows Copilot’ın kenar çubuğunda bir kez açılması ile iş hayatında daha başarılı ve verimli olmanın da kapıları aralanıyor. Projelerin daha hızlı bitirilmesini, az zamanda daha çok iş yapılabilmesini, fikir ve metod önerileri alınabilmesini sağlayacak Windows Copilot ile daha önemli ve acil işler için kullanıcılara daha çok zaman kalıyor. 

“Windows Copilot Uygulaması Casper Kullanıcılarının Dijital Deneyimini Artıracak”

Tüm Windows 11 ön-yüklü Casper bilgisayarlarında ücretsiz bir şekilde yer alacak Windows Copilot uygulamasıyla ilgili Microsoft ile yapılan iş birliğini değerlendiren Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, “Teknolojinin hızla evrimleşebildiği bir çağda Casper olarak, kullanıcılarımıza en yeni ve etkili teknolojik deneyimleri ilk olarak sunma misyonumuzu gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz Windows Copilot iş birliğini kullanıcılarımıza duyurmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Tüm Windows 11 ön-yüklü Casper bilgisayarlarda ücretsiz bir şekilde yer alacak Windows Copilot yapay zeka platformu, kullanıcılarımıza daha verimli, daha hızlı ve yaratıcı bir dijital çalışma ortamı sağlamak adına atılmış önemli bir adım. Windows Copilot, günlük görevlerdeki kullanıcılarımıza akıllı bir yardımcı olarak hizmet verecek ve Casper bilgisayarlarını daha etkileşimli kılacak. Ayrıca, Windows Copilot'un sunduğu doğal dilde kullanılabilen teknoloji ve günlük görevlerde kişisel destek sağlama yeteneği, kullanıcılarımızın bilgisayarlarını daha etkin kullanmalarını ve profesyonel süreçlerde yaratıcı ve verimli çözümler üretmelerini sağlayacak. Bu gelişme, Casper kullanıcılarının dijital deneyimini daha etkin bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayarak modern teknolojiyi günlük kullanımlar için daha erişilebilir kılacak.” açıklamalarında bulundu.


Casper Hakkında:

Türkiye’nin teknoloji alanında dünyadaki en önemli temsilcilerinden ve Türkiye'de dijital dönüşüme yön veren lider markalarından Casper, 1991 yılında faaliyetlerine başladı. 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük bilgisayar üretim tesislerinden birine sahip olan Casper, bilgisayar ve telefon başta olmak üzere tüm ürünlerinin tasarım ve ARGE süreçlerini kendi mühendisleri ile yürütüyor. Üretim tesisinde yıllık en az 1 milyon bilgisayar ve 500.000 telefon üretim kapasitesi mevcut. Uluslararası beğeni kazanan tasarım, malzeme ve renk seçimlerini tasarım ekibi ile yürüten Casper, Türkiye’de tüketiciye özel üretim yapma becerisi olan tek bilgisayar üreticisi olarak kullanıcılara yüzlerce çeşit konfigürasyon imkânı sunuyor. 

Global çapta kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini, geniş hizmet ağı ve yerel üretim avantajlarıyla birleştiren Casper; VIA, Nirvana ve Excalibur markalarıyla akıllı telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan mini PC’lere kadar uzanan geniş ürün gamı, yerli üretim ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyor. Türkiye’nin tek teknoloji tabanlı ödülü olan Tech Brands Turkey’i üst üste 4 kez kazanan Casper, halk jürisi ile belirlenen Türkiye’nin bütünleşik pazarlama ödülü The ONE Awards’da da teknoloji üreticisi kategorisinde yılın en itibarlı markası ödülünün de sahibi.

Editör: Mustafa YILDIRIM