Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, Esgazete’nin canlı yayınında partiye ilişkin merak edilenleri anlattı.

 Esgazete Yazı İşleri Müdürü Şenay Bilik Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, herkesin siyasette aktif olması gerektiğini ancak mevcut koşulların insanların siyasete biraz daha mesafeli durmasına neden olduğunu söyledi. Partinin hükümet tarafından farklı baskılara uğradığını dile getiren Sayın, “Kişisel olarak kimsenin baskısı yok ve buna müsaade etmeyiz ancak insanların siyasete katılma konusunda çekinceleri olduğunu biliyoruz, bizimle çalışan çok değerli dostlarımız var ancak isimlerinin duyulmasını istemiyorlar. Mevcut ortamda insanlar kendilerini baskı altında hissettikleri için siyasetten uzak duruyorlar. Bir siyasi rahatlama ve insanların mevut yönetimden kurtulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi’ni tercih etme nedenine de değinen Sayın, “Biz kendimizi sağ ya da sol olarak adlandırmıyoruz, içimizde her görüşten her etnik kökenden, inançtan insan rahatça yer alabilmektedir parti oluşturulurken ülkede hangi olgular varsa tamamı bizde olacak dedi kurucumuz Ahmet Davutoğlu. Bu anlamda 6lı masa da her görüşün yer alması da Türkiye için büyük bir şanstır.” şeklinde konuştu.

Bugün sahip olduğumuz tüm haklara Atatürk sayesinde eriştik Bugün sahip olduğumuz tüm haklara Atatürk sayesinde eriştik

Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın’ın açıklamalarını tümü için yayını izleyebilirsiniz…