Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kırsal ilçelerden başlattığı etkinlikler büyük coşkuya sahne oldu. Kırsal ilçelerde tamamlanan buluşmalar ile kadın dayanışmasını güçlendiren önemli bir farkındalığa imza atıldı.

 

      8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü tarafından “Güçlü Kadınlar Güçlü Toplumlar” sloganıyla kırsal ilçelerde düzenlenen etkinlikler tamamlandı.

    Son olarak Seyitgazi, Çifteler ve Mihalıççık ilçelerinde gerçekleştirilen etkinliklere ilçe ve mahallelerinden yüzlerce kadın katılım sağladı. İlk olarak Seyitgazi Belediyesi Santral Park’ta düzenlenen etkinliğe Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, Seyitgazi ilçe ve mahallelerinden gelen kadınlar katıldı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla görsel bir şölen sunan kadınlar, düzenlenen yemek ve eğlence ile unutamayacakları bir gün yaşadılar. Burada kadınlara seslenen Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak her zaman kadınların yanlarında olduklarını belirtti.

Tepebaşı’nda engel yok Tepebaşı’nda engel yok

    Etkinliklerin diğer buluşmaları ise Çifteler ve Mihalıççık ilçelerinde yaşandı. Yemekli eğlence ile kadınlar keyifli bir gün geçirirken ilçe sakinleri düzenlenen etkinlikler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM