Muharrem Ayı’nın ilk günüde Eskişehir’de Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ile Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Muharrem Ayı sofrasına katılan CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü Ankara’da Alevi dernekleri ile cemevlerine yapılan sadırıları kınayarak, dayanışma mesajlarını iletti. Muharrem Ayı’nın tüm ülkede birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırmasını dileyen Çakırözer ve Süllü, “Böyle bir kutsal ayın, Muharrem Ayı’nın ilk gününde Ankara’da Alevi dernekleri ile cemevlerine yapılan saldırıları kınıyoruz. Saldırıdan etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun. Bu saldırıların sorumluları bir an önce bulunmalı ve adelete teslim edilmelidir” dedi.

MUHARREM SOFRASINA KATILDILAR…

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü Muharrem Ayı’nın ilk gününde Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ile Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin aşevinde Muharrem Orucu sofrasına katıldı.

Muharrem Ayı mesajlarını aşevindeki Muharrem ayı sofrasından veren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Kutsal aylarımızdan biri de Muharrem Ayı. Muharrem Ayı’nın ilk gününde Hacı Bektaş Veli Vakfımız ve Derneğimizin kardeşlik sofrasına konuk olduk. Bu kutsal ayın ülkemize barış, huzur kardeşlik getirmesini diliyorum. Tüm dostların ibadetleri, duaları kabul olsun”dedi. CHP’li Dr. Jale Nur Süllü ise, “Muharrem Oruçları’nın ilk gününde Eskişehir Hacı Bektaş Veli Vakfımız ile Derneğimizin aşevinde canlarımızın sofrasına konuk olduk. Tüm canlarımızın ibadetleri ve duaları hak katında kabul olsun” dedi.

“SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ”

CHP’li Çakırözer ve Süllü Muharrem ayının ilk gününde Ankara’da Alevi dernekleri ile cemevlerine yönelik saldırılrı da kınayarak, dayanışma mesajlarını iletti. Çakırözer ve Süllü, “Böyle bir ayda, Muharem Ayı’nın ilk gününde Ankara’da Alevi dernekleri ile cemevlerine yönelik saldırılar kabul edilemez. Bu aldırıları kınıyor, saldırıdan etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu saldırıların sorumluları bir an önce bulunarak, adalete teslim edilmelidir.”