Özer, “Diyanet Mil-Sen olarak Türkiye genelinde diyanet İşleri Başkanlığına Bağlı Tüm Kuruluşlarda sendikal anlamda  örgütlenmiş durumdayız. 10000 e yakın üye ile, 2 ay Önceden Eskişehir de de bu çalışmaya başladık, Eskişehir  Mil-Diyanet sen İl başkanlığını oluşturduk şahsım da il başkanı olarak görevlendirildi.  Eskişehir Medyamız Gerek Basan açıklamalarında gerekse bir çok alanda köşelerinde  sendikamızın haberlerini yapar iseler memnun olurum. tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim şahsım 30 yıla yakındır bir çok sivil toplum kuruluşunda  çalıştı halen de çalışmaya devam etmektedir”

ESKİŞEHİR MİL-DİYANET SEN İL BAŞKANLIĞININ 15 TEMMUZ BASIN AÇIKLAMASI

15 Temmuz Milli Birlik günü nedeniyle açıklama yapan Özer, “15 Temmuz 2016 Yılında  Devletimize ve Milletimize karşı Fethullahçı Terör Örgütü  tarafından  haince bir darbe girişiminde bulunuldu,  halkımız devletinin bekası için Çanakkale ve Sakarya Meydan Muharebelerinde  olduğu gibi  hainler karşısında şehir şehir direnişe geçerek, hainlerin ele geçirmiş olduğu tankların önüne yatarak canlı kalkan oldu ve birçok vatandaşımız şehadet şerbeti içti. Eli kanlı terör örgütü  istanbul’u işgal eden İngiliz’in yapmadığını yaparak  hem Türkiye Büyük Millet Meclisini hem de Gölbaşın da bulunan özel hareket dairesi başkanlığını  bombaladı, dış dünya  olayları seyrederek darbe karşısında susup iki yüzlülüğünü  yine gösterdi, Batı milletimizin her darbe döneminde olduğu gibi sessiz kalacağını ve darbeyi kabulleneceğini bekler iken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın  çağrısı üzerine yediden yetmişe kadın, erkek ve çocuk  tüm milletimiz sokaklara inerek  hainler karşısında dimdik durarak darbe girişimini engelledi.

Asil Milletimiz bir kez daha destan yazar iken, dünya tarihine ismini yazdırdı, batı ve karanlık güçlerin kirli planları elinde kalır  iken, dün böcek, ot ve başka yerlerde Allah’ın varlığını ispatlamaya çalışan katiller yine kendilerinin hamisi olan batı ülkelerine kaçarak sığındılar.

Çiftçinin tarlasına el konacak Çiftçinin tarlasına el konacak

15 Temmuz  darbe kalkışmasının yıl dönümünde  ülkemizin savunmasında hainlerce şehit edilen 250 vatandaşımızı rahmet ve minnet ile anıyorum.

Bu ülke sahipsiz değil ve  sahipsiz olmayacaktır.

İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif ERSOY’un dediği gibi” Sahipsiz  Vatanın Batması Haktır. Sen Sahip olur isen bu vatan batmayacaktır^ al bayrağımız göklerde ihtişam ile dalgalanacak, halkımız son nefesine kadar bu bayrağın altında yaşayacak, dünya tüm hainlere mezar olacak.

Eskişehir Mil-Diyanet Sen olarak Ülkemize kem göz ile bakan tüm terör örgütlerine  karşı devletimizin ve milletimizin yanındayız”