Eski bakanlardan Bahattin Şeker İYİ Parti'den Eskişehir için aday adaylık başvurusunu yaptı. 

Bahattin Şeker Kimdir

1956 yılında Bilecik, Bozüyük Kasımpaşa Mahallesi’nde doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saffet'tir. İlköğrenimimi Bozüyük Atatürk İlkokulu'nda tamamladı. Samsun Maarif Koleji'nden mezun oldu. Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi 2. sınıftan ayrılarak ticaret hayatına atıldı. Bozüyük Belediyesi Meclis Üyeliği, Bozüyük Spor Kulübü Yöneticiliği ve Bozüyük Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1991 yılında 19. Dönem Bilecik Milletvekili ve 1995 yılında 20. Dönem Bilecik Milletvekili seçilmiştir. 19. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Turizm, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Plan ve Bütçe, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı (AGİK) Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Tansu Çiller'in genel başkanlığa seçilmesinden sonra DYP Genel Muhasipliği'ne getirildi.

20. Dönemde kurulan 54. Hükûmette Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev aldı. 1998 yılında dönemin medyasında asker kaçağı olduğu haberler, yer aldı.[1] 20. Dönem Yüksek Seçim Kurulu'nun, 16 Mart 1999 tarih ve 371/194 sayılı kararı ile milletvekilliği iptal edildi.

24. Dönem MHP Bilecik milletvekilliği ve Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi olarak görev yaptı.

Evli ve üç çocuk babasıdır.
 

Editör: Mustafa YILDIRIM