Bu bağlamda AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın temasları neticesinde, karayolları ekipleri tarafından Bursa istikameti yönünde Alpu Kavşağı ile Kartal Kavşağı arasındaki kısmacep yapma çalışmalarına başlandı. 

“Şehrimiz için dertleniyoruz”

 Trafiğin rahatlatılması adına yapılan cepler ile EOSB’den gelen servislerin yolcu indirirken çevre yolunda yaşananyoğunluğu azaltmak amaçlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Çevre yolunda pik saatlerde yaşanan yoğunluğu azaltmak için yetkili mercilere hemşehrilerimizin taleplerini ilettik ve çalışmalara başlandı. Bu bağlamda özellikle akşam saatlerinde EOSB tarafındangelen servisler yolcu indirirken çevre yolunda kısmi olarak yoğunluğa neden oluyorlar. Yapılan bu cepler ile bu sıkıntı ortadan kalkmış olacak. Alternatif çözümler üreterek hemşehrilerimize hizmet için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü şehrimiz için dertleniyoruz” dedi.

“Şehirdeki trafik keşmekeşi lafla değil alternatif çözümlerle giderilir”

 Çözüm odaklı yaklaşım sergilediklerini vurgulayan Çalışkan, “Maalesef aynı hassasiyeti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden göremiyoruz. Daha önce de birçok kez açıklama yaptık. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin Yaşar Kemal Caddesi'ni açması lazım.Seyitgazi yolu ve çevreyolu arasındaki bağlantı niteliğinde olabilecek bu cadde, güney aksa alternatif bir yol olacak ve trafiği bu bölgede büyük ölçüde rahatlatacak çözüm niteliğindedir.Israrla akla ve izana uymayacak şekilde çevre yolunu işaret edenler var. Yaşar Kemal Caddesi gibi alternatif yollar ile sadece çevre yolu değil şehir içi trafiği de büyük ölçüderahatlayacaktır. Büyükşehir Belediyesi halen bu konuda neden bir adım atmıyor, bunu daanlamak mümkün değil. Şehirdeki trafik keşmekeşi lafla değil alternatif çözümlerle giderilir.Daha sorunu algılayabilmiş değillerki çözüm üretebilsinler. Yapabildikleri yegâne şey buldukları her noktaya trafik lambası koymak” ifadelerini kullandı.