Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk Hakları Birimi işbirliğiyle düzenlenen İklim Okulu ile çocuklara yönelik farkındalık atölyeleri düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan bireye yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı İklim Değişikliği ve Enerji Yönetimi Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Çocuk Hakları Birimi önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı. Haller Gençlik Merkezi Seminer Salonu’nda düzenlenen İklim Okulu etkinliğinde 7-12 yaş arası çocuklar için hazırlanan sunum ile “Karbon ayak izini hesaplayalım, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için neler yapabiliriz?” ve “Kartpostal hazırlayalım atölyesi” olmak üzere toplam 3 farklı atölye çalışması gerçekleştirildi.

Verimli geçen atölyeyi değerlendiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan, 21 çocuğun katıldığı İklim Okulu etkinliğinin sonunda çocuklar, ‘iklim değişikliği nedir, etkileri nelerdir, bizler ne yapabiliriz, atık nedir, geri dönüşüm nedir, neden atıklarımızı geri dönüştürmeliyiz, karbon ayak izi nedir, karbon ayak izimizi nasıl azaltabiliriz?’ sorularına cevaplar bularak atölyeyi tamamladılar.” dediler.

Editör: şenay Yıldırım