Kılıç, “  Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üreten işçileri, emeklileri, emekçileri, kadınları hesap sorma ve değiştirme iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyduğu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde siyasi iktidarın halkı emeklileri yoksullaştırdığı ekonomik politikalarına ve hukuksuzluklarına sandıkta dur dediği, kırmızı kart gösterdiği bir seçimi geride bıraktık.

            Buradan tüm emeklilere sesleniyoruz. Demokratik haklarımız için, emeklilerin onuruna yaraşır bir şekilde insanca yaşayabilmek için, hakkımız olanı almak için emekliler olarak bir kez daha sesimizi yükseltiyoruz. Susmuyoruz, susmayacağız ve hakkımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

            2024 yılı Emeklilerin yılı olmaktan çıkmış sefalet yılı olarak önümüzde duruyor. Sorumluluk üstlenmesi gerekenler bir kez daha sorumluluktan kaçmakta, emeklilerin sesini duymamak için kulaklarını tıkayıp gözlerini kapatmaktadırlar. Kısacası üç maymunu oynayarak emeklileri yok sayıyorlar.

            Zenginler daha fazla zenginleşirken, şirketler karlarına daha fazla kar katarken, yandaş şirketlerin vergi borçları silinirken, Emekli, asgari ücretli işçinin payına yoksulluk ve sefalet düşüyorsa ne sosyal devletten, ne eşitlikten, ne adaletten, ne de onurlu yaşamaktan söz edilebilir.

Elde edilen haktan tasarruf olmaz Elde edilen haktan tasarruf olmaz

           Emeklileri bu devletin sırtında kambur görenlerin, çalışmıyorsanız ölün gözüyle bakanlara karşı inatla yaşayacağız ve direneceğiz. Dünün tüm değerlerini yaratan biz emekliler, emeğimizin karşılığını alana kadar direneceğiz, direneceğiz, direneceğiz……

          Direnmek için o kadar çok sebeplerimiz var ki;

Açlığa ve yoksulluğa terkedilen 16 milyon emekliler için

10.5 milyon işsiz için

Üretimden, çiftçilikten koparılarak yoksulluğa mahkum edilen milyonlarca tarım emekçileri için

Atanamayan 500 bin öğretmen adayı için

Her gün kadın cinayetlerine kurban edilen kadınlar için

Ailelerinin Yoksulluktan ve işsizlikten Üniversite eğitimini yarıda bırakan bu ülkenin gelecek gençleri için

Sorgusuz sualsiz yıllarca hapis yatanların aileleri ve çocukları için

Tarikat ve cemaat yurtlarında tacize ve tecavüze uğrayan çocuklar ve aileleri için

Deprem felaketinde canlarını kaybeden, çadır ve konteynırlarda zor şartlarda yaşamaya terk edilenler için

DİSK Emekli sen olarak mücadele etmekten asla vaz geçmiyeceğiz.

Ramazan bayramının tüm insanlık aleminehayırlı olmasını, sevginin, kardeşliğin, dostlukların pekiştiği güzel bir bayram olması dileğiyle güzel bayramlar diliyoruz.

Emeklilerin ve tüm halkımızın insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşayabilene kadar mücadele için disk emekli sen sendikasında buluşalım.”

                                                                                                                                              

Editör: Mustafa YILDIRIM