ERBALDER yönetimi 20 -22 Haziran 2022 tarihleri arasında  Bulgaristan HÖH Partisi,  Avrupa Birliği Parlamentosu Tarım ve Kırsal Kalkınma Komitesi'nde ve İstihdam ve Sosyal İşler Komitesi'nde görev yapan  Milletvekili Atidzhe Alieva-Veli’nin daveti üzerine Brüksel ziyaretini gerçekleştirdi. 

WhatsApp Image 2022-06-23 at 14.08.24

Çalışkan saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor Çalışkan saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Ziyaret hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Neziha Bilen, “Avrupa Birliği’nin yapısı, organizasyonu, işlevi ve sosyal politikaları ile ilgili verilen seminer sonrası bir çok konu üzerinde karşılıklı sohbet ettik.

Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili ve Avrupa'daki liberal partilerin oluşturduğu Avrupa için Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Partisi'nin eş Başkanı Sn.İlhan Küçük ile buluştuk. Derneğimizi tanıttık, çalışmalarımız  ve stratejik planlarımız ile ilgili bilgi verdik. 

Vekillerimiz, Balkan kültürünün yaşatılması, yaygınlaştırılması ve ülkeler arası diyaloğun geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler. 

Anı olarak dernek logolu plaketimizi takdim ettik. Nazik davetlerinden ve gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı kendilerine gönül dolusu teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi sunuyoruz”dedi.

WhatsApp Image 2022-06-23 at 14.08.23