Divan başkanlığını Zeki Ünal’ın yaptığı kongrede açılış konuşmasını yapan 2020-2022 dönemi dernek başkanı Zeynel Gövenç, özellikle Gündoğdu bölgesinde Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı yerleşkesi yanında bulunan derneğe ait arsalarına yapılacak olan cem evi, kültür ve sosyal yardım merkezi ile ilgili olarak gelinen son durumu anlattı.

 Hazırlanan projelerde son aşamaya gelindiğini ve çok yakında temel atma durumuna gelineceğini söyleyip, yeni görev alacak yönetim kuruluna başarılar diledi.Tek listeyle yapılan seçimde kurucu ve onursal başkan Ali Güven tüm üyelerin baskısı ve katılımıyla   göreve davet edilip yeniden oy birliğiyle başkanlığa seçildi.

Bu arada yapılacak olan kültür merkezindeki cem evinin isminin Yunus Emre Cemevi olması kararlaştırıldı. Yeni seçilen yönetim kurulu Ali Güven, İsmail Baydoğan, Halil Bilici, Suna Güven, Erdoğan Kara, Salim Erginyer, Cafer Onası, Serdar Aksoy, Hakan Gölpek, Ali İhsan Sayan, Serdar Esen; denetim kurulu ise Zeynel Güvenç, Ali Haydar Çelik, Durmuş Tanrıverdi isimlerinden oluştu.

Editör: Mustafa YILDIRIM