Tepebaşı Belediyesi’nin Eskişehir’in ilk ve tek ekolojik pazarı olarak 2010 yılında Eskişehir halkıyla tanıştırdığı Ekolojik Pazar, Özdilek Sanat ve Kültür Merkezi’nde hizmet vermeye devam ediyor. 

ETOS’tan 60 çadırla sanat kampı ETOS’tan 60 çadırla sanat kampı


Tepebaşı Belediyesi, sağlıklı beslenme ve halk sağlığı konusunda önemli projelere imza atmasının yanı sıra organik tarıma verdiği destekle de öne çıkıyor. Bu sene 13. yaşına girecek olan Ekolojik Pazar doğru beslenme, güvenli gıda üretimi ve tüketiminin adresi olarak tarif ediliyor. Ekolojik Pazar sayesinde sebzeden meyveye, organik reçellerden, köy ekmeğine kadar pek çok doğal ürün yıllardır kent halkı ile buluşturuluyor.                 
Kadınların Üretimine Destek 
Tepebaşı Belediyesi Ekolojik Pazar ile organik tarımı desteklerken aynı zamanda kadınların üretici olarak üretim sürecine katılmasına da destek olmayı amaçlıyor. Eskişehir’in farklı bölgelerinden gelen üretici kadınlar kendi tarlalarında, bahçelerinde ürettikleri doğal ürünleri halka sunuyor. Bu özelliği ile Ekolojik Pazar Eskişehir’de kadın emeğinin görünür kılınması adına yapılan önemli projelerin başında geliyor.