Eskişehir Tarım Platformu Toplantısı 26.04.2024 tarihinde,  TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanlığında; ESOGÜ Ziraat Fakültesi, Tepebaşı Ziraat Odası, Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, S.S. Eskişehir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu, Veteriner Hekimler Derneği Eskişehir İl Temsilciliği, Türkiye Ziraatciler Derneği Eskişehir İl Temsilciliği, paydaşlığında yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Eskişehir’de tarımın güncel durumu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, 15 Mayıs Dünya İklim Günü olarak belirlenen gündem maddeleri görüşüldü.

Yapılacak her bir etkinliğin hedef odaklı, uygulamaya yönelik, kapsayıcı ve geniş katılımlı olması amacıyla, kurumlarını temsilen katılan tüm paydaşlar "Tarım" başlığı altında şehrimizin bugününü, temsil ettikleri kurum, oda, temsilcilik, birlik, kurullar adına detaylı olarak paylaşmışlardır.

Verimli geçen toplantıda;  katılımcıların Eskişehir’de tarım ortak paydasında hizmet veren ilgili diğer paydaşların da platforma katılımlarının çalışmalara güç katacağı belirtilmiştir.

Yakın zamanda şehrimizde "Tarım" kapsamında hizmet veren diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişim kurulmasına, Eskişehir Tarım Platformu'nun çalışmalarının genişletilmesine, detaylandırılmasına ve düzenli aralıklarla basın aracılığıyla kamuoyuna, kırsal yörelerimizde çiftçi ve halkımızla el ele yapılacak çalışma, bilgilendirme, uygulamalar yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 

26.04.2024-ESKİŞEHİR TARIM PLATFORMU TOPLANTISI KATILIMCILARI:

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Selma Güder, 2. Başkanı Dr. Nihal Can Ağırbaş

ESOGÜ Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Handan Giray

Veteriner Hekimler Derneği Eskişehir İl Temsilcisi Hamza Yaşar Akın

Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Kurtuluş Uzun

Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Gazi Küçükarslan

Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Başkanı Mehmet Kızılinler

S.S. Eskişehir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği Personeli Ziraat Mühendisi Gözdenur Öz ve Veteriner Hekim Dilan Ağbudak

Türkiye Ziraatçiler Derneği Eskişehir Temsilcisi Hasan Büyükgenç

Genel-iş'ten Başkan Ataç'a ziyaret Genel-iş'ten Başkan Ataç'a ziyaret

  

Editör: Mustafa YILDIRIM