Bakımevi ve Kreşi’nde ön kayıtlar başladı Bakımevi ve Kreşi’nde ön kayıtlar başladı

  Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği Eskişehir'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülürken, meteoroloji yetkilileri meydana gelebilecek olumsuzluklara dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre; bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Kütahya çevreleri ile Bilecik ili güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Bursa ili kuzey ve batı kesimlerinde saatte 40 ila 60 kilometre hızla kuvvetli eseceği öngörülüyor.

Yağış anında meydana gelebilecek olumsuzluklara dikkat
Meteoroloji yetkilileri, bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebildiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini açıkladı.

Öte yandan Eskişehir'de en yüksek hava sıcaklığının 40 derece ile Sarıcakaya ve 39 derece ile Mihalgazi ilçelerinde olacağı öngörülüyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM