Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Dernek Başkan Vekili  Uğur Yücel ve yönetim kurulu üyeleride hazır bulundu.

Başkan Vekili Yücel,2015 yılında faaliyete geçen dernek çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Eskişehirde sosyal ve kültürel alanda farkındalık oluşturan projelere imza attıklarının altını çizen Başkan Vekili Uğur Yücel,ziyareti nedeniyle Kadir Kodak’a teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

Uğur Yücel konuşmasında “Gümüş Akademi” projesi çerçevesinde üniversiteli gençlerle ilgilendiklerini,onların kariyer planlamasına destek olduklarının altını çizdi.

GÖRDÜĞÜM EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren  Eskişehir CHP Milletvekili Aday Adayı Kadir Kodak özetle şunları söyledi: “Yaklaşık bir yıldır sahadayım. Halkımızla iç içe bir seçim çalışması yürütüyorum. Gerek Eskişehir merkezde ve gerekse kırsalda çalışmalarımı aralıksız devam ettiriyorum. Günde ortalama 7-8 ziyaret gerçekleştiriyorum. Eskişehir’in 539 adet mahallesi (köyü) var. Bugüne kadar bunların 360 Adedine gittim. Başlarken söz verdiğim gibi tamamına gideceğim. Düşünün seçime az bir süre kaldı. Kalan sürede hiçbir partinin adayı bu kadar mahalleyi ziyaret edemez. Çünkü zaman yok. Dün akşam Seyitgazi İlçemizde en uzak Mahallerden birisi olan Karaören mahallesi (Köy) ile Yeşiltepe Mahallesini (Köy) ziyaret ettim.  Sorunları sıkıntıları yerinde tespit ediyor hemşehrilerimizi dinliyorum.Gördüğüm en büyük sorun işsizlik.” Dedi.

İNSAN İNSANA HER ZAMAN LAZIM

Eskişehirde hemşehri derneklerinin çoğunu ziyaret ettiğini sözlerine ekleyen Kadir Kodak konuşmasına şöyle devam etti : “Gittiğim hiçbir yerde siyaset yapmıyorun. Hemşeri dernek üyeleriyle tanışıyorum. Görüştüğüm hemşehrilerimize üzerinde cep telefonu numaram yazılı kartımı veriyorum. Vekil olursam telefon numaramı değiştirmeyeceğim. İnsan insana her zaman lazım. Ulaşılabilir bir vekiliniz olacağım. Halktan kopuk bir vekil kesinlikle olmayacağım.”dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Kadir Kodak Depremin ilk günlerinde bölgeye gittiğini anlattığı konuşmasında “Kahramanmaraşta yıkılmayan bir fırına denk geldim.Fırıncı un olması halinde ekmek yapıp ücretsin dağıtabileceğini söyledi.Eskişehir’e gelince çevremizle birlikte eş dost ve arkadaşlarımızın destekleriyle bir tır un ayarladık. Tır şoförünün yanına binerek Kahramanmaraş’a gittim. Unları fırıncıya ellerimizle teslim ettik. Hemen ekmek yapıp ellerimizle depremzedelere dağıtmaya başladık. Biz büyük bir milletiz. Bu felakette yaraları hep birlikte sarıyoruz. Bu anlamda sizlere ve sizlerin şahsında tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Derneğinizin faaliyetlerini biraz önce dinledim. Özellikle gençlere yönelik faaliyetiniz için tebrik ediyorum. Ülkemizin geleceği olan o gençlerle bir programda bulunmak isterim.Bir arada yaşamanın güzelliğini görüyoruz. Gümüşhane’ye ait kültürel değerlerinizi burada yaşamak ve yaşatmak çok kıymetli.Bugünden sonra benide bir Gümüşhaneli fahri hemşehriniz olarak görmenizi isterim.” Dedi.

Ziyaretin sonunda CHP Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Kadir Kodak, ziyaretin anısına kendisine sunulan ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerini yazması ve birlikte fotograf çekilmesiyle ziyaret sona erdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM