Yönetim listesi şu isimlerde  oluştu

Screenshot_20220611-135444_Adobe Acrobat

Köksal kongrede şöyle konuştu 

ESKİŞEHİR SAĞLIK SEN ŞUBESİ
6. OLAĞAN GENEL KURUL BASIN AÇIKLAMASI 11/06/2022

Sayın Divan; Saygıdeğer Milletvekilimiz;  Kıymetli Belediye Başkanlarımız,  Siyasi partilerimizin değerli İl başkanları ve temsilcileri; Eskişehir markasının mihenk taşı oda başkanlarımız;  Emek ve alın teri için gece gündüz mücadele verdiğimiz çok kıymetli değerli Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarımız, Bizleri yalnız bırakmayan çok değerli gönül dostlarım, Şehrimizde sağlık teşkilatında görev yapan birbirinden değerli yönetici arkadaşlarımız, Sağlık-Sen ailesinin demokrasi şölenine; Birlik gününe; Emek, alın teri ve dayanışmanın bayramına  HOŞGELDİNİZ….

Dile kolay 6500 sağlık çalışanının  5100’ü Sağlık-Sen’li olsun. İşte bu büyük başarıyı adeta ilmek ilmek dokuyan teşkilatımızın neferleri; yapı taşları; Her servisin, her birimin çare üretenleri; Kardeşlerim; Temsilci Arkadaşlarım; HOŞGELDİNİZ VARLIĞINIZLA GURURLANIYORUM SİZLERE MİNNETTARIM.

Ve sizler… Sağlık-Sen Ailemizin omurgası; Kutlu bir davanın temsilcisi; Emek mücadelesinin öncüleri; Yolumuzun yarenleri; Her biri adeta Hilalin yanında yıldız gibi parlayan; Sağlık-Sen Delegelerimiz… HOŞGELDİNİZ VARLIĞINIZLA GURURLANIYORUM SİZLERE MİNNETTARIM.

ŞÜKÜRLER OLSUN Bizlere sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için  Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Sizlerin kalbine bu sevgiyi; Bizlere olan bu inancı nasip ettiği için  ALLAH’A ŞÜKREDİYORUM. 

SAĞLIK-SEN Emektir.
SAĞLIK-SEN Alın Teri Mücadelesidir.
SAĞLIK-SEN ilkeli hak aramanın tek adresidir.
SAĞLIK-SEN hak mücadelesinde; sağlık çalışanının yanında olmaktır.

Kuruluşumuzun 27. yılını yaklaşık 267 bin üye ile idrak ederken;  Üyelerimizden aldığımız güç ile sahada en etkili mücadeleyi veriyoruz. Sağlık-Sen Eskişehir’de yalnızca 5100 üyesinin değil;  6500 sağlık çalışanımızın tamamının hak arama mücadelesinde; Emek ve alın teri kazanımında; EN ETKİLİ Ve  TEK YETKİLİDİR.

Kıymetli hazirun; Sağlık çalışanlarımızın kıymetini; Verdiği emeğin ve alın terinin önemini geçtiğimiz 2 yılda  Bütün dünya ile birlikte daha iyi anladık. Adı büyük kocaman devletlerin sağlık sistemleri Geçtiğimiz 2,5 yılda birer birer iflas ederken  Türkiyemiz Sağlık çalışanlarımızın eşsiz özverisi ile parmakla gösterilecek bir başarıya imza attı.  Sağlık-Sen ailesi olarak her zaman olduğu gibi Pandemi sürecinde de  7 gün 24 saat sahada sağlık çalışanların yanında  sağlık ordusu ile omuz omuza mücadele ettik.Yalnızca dertlere ortak olmadık; Ortak dertlerimizi de tüm dünyaya yüksek bir sesle iletmek için gece gündüz çabaladık.

Kıymetli Misafirler;
Eskişehirimizde Sağlık-Sen’e ilk üye olduğum günü hatırlıyorum. Eskişehir genelinde 500 üyeye bile ulaşmamıştık. Üyelerimiz birbirinden ve bir sendikanın varlığından neredeyse habersiz Bizim davamız bundan çok fazlası dedik. Sağlık çalışanlarının sesi biz olacağız dedik. Hemen temsilci olarak başladık işe Yol arkadaşlarımızla kolları sıvadık 2 sene teşkilattan sorunlu Başkan Yardımcılığı yaptık Sonra olağanüstü kongre Alışılmamış bazı yöntemler ve final 1 oy ile kaybeden olduk O gün de yılmadık Asla vazgeçmedik Bizim bir kararımız vardı Sizlere verilmiş bir sözümüz vardı Ne yapacak edecek Sağlık çalışanlarının sesi biz olacaktık 2014’ te Türkiye’nin en genç başkanını seçtiniz  Yorulmadık 2018’e kadar Türkiye’nin en hızlı büyüyen şubesi olduk 2018’de bir kez daha dediniz Daha yeni başladık dediniz Pandemiler,  hastane taşınmaları, zorlu süreçler Emeğe ve alın terine ait söylenecek her sözü çekinmeden söyledik.Ve bugüne geldik Bugün diyorsunuz ki Artık tecrübe var  Artık daha olgun adımlar, büyük hedefler, önemli projeler var Artık daha büyük bir ailemiz var diyorsunuz.Ben de sizlerle varım Yolumuz beraber diyorum. 

Bugüne kadar sağlık ordumuz görevini layıkıyla yapmıştır.Emeğini hiç sakınmamıştır.
Fedakarlıktan hiç kaçmamıştır. Biz yapacaklarımızı emeğimizin, alın terimizin son damlasına kadar yaptık. Şimdi sıra vekillerimizde  Şimdi sıra meclisimizde Sizlere Eskişehir’den ayırt etmeksizin her sağlık çalışanımızın hakkı için haykırıyoruz: Üzgünüz. Yorgunuz. Kırgınız. Ailelerimizle, çocuklarımızla bedel ödedik. Para istemiyoruz değer verin istiyoruz. Bizleri ayrıştırmayın birleştirin istiyoruz. Bizleri görmezden gelmeyin istiyoruz. Adı büyük ülkelerde beşte birimiz kadar çalışan meslektaşlarımız kadar emeğimizin karşılığını istiyoruz.

İstatistikler, rakamlar üzerinden çizilen pembe tablolarla bizi üzmeyin; Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgiler vermeyin istiyoruz. 20 yılda sağlık çalışanlarımızın elde ettiği kazanımları, halkımızın aldığı eşsiz sağlık hizmetini, şahsi ikbal kaygısı taşıyan kararlarla heba etmeyin istiyoruz.

Değerli Divan müsaadenizle bugün sağlık çalışanlarının derdiyle dertlenelim istiyoruz. Derdimizi, sesimizi duyuralım istiyoruz. Derdimiz alın teridir. Konumuz emeğimizdir. Sıkıntımız fedakarlıklarımızın, emeklerimizin, alın terimizin Cumhurbaşkanımızın 20 yılda bizlere verdiği değerin bugün anlık kararlarla yok edilmeye çalışılmasıdır. İlk günden beri Sağlık Bir Ekip İşidir dedik. 2002’de başlayn bu değişimin ve dönüşümün mimarı  Dünyanın örnek aldığı emek Sağlık Çalışanlarımızın fedakarlıklarıdır dedik. 5 yıldızlı otel konforundaki, sınırsız imkanları olan hastanelerimiz Sayısı 5000’leri geçen ambulanslarımızla sunulan 5 dakikada ulaşılan hizmetler Ancak sağlık personelinin yüzü gülerse kıymetli olur. Duvarlar, betonlar, arabalar hizmet etmez  Sağlık personeli hizmet eder. Biz hizmetimizde mutlu olalım ki halkımız en iyi hizmeti alsın istiyoruz. Hizmette kalitemizi arttırmak için bizlere değer veren, bu sisteme bağlı hissettiren bir değer istiyoruz.

Ekonomik krizler, Yüksek Enflasyon 20 yıl önce vardı. Bugün yeniden olsun istiyorlar. Biliyoruz. Her şeyin farkındayız. Biz sağlık çalışanları olarak bunların hepsiyle başa çıkarken; devletimizin yanındayız. Hepsini elbette yeneriz. Çünkü biz devletimize inanıyoruz; milletimizin tarihini biliyoruz. Değersizlikle başa çıkamıyoruz. Emeğimizin yok sayılması karşısında yılgınız. Ağır iş yükümüze rağmen; değer vermeyen idarecilerimizin tavrından şikayetçiyiz. Güçlü Türkiye, Güçlü Devlet için Güçlü Memur demek istiyoruz. 

 
Kıymetli Sağlık Yöneticilerimiz; Rakamlar gelir gider  İstatistikler bir şekilde tutturulur. İstatistik gerçekten görülmesi gerekeni hep gizler. Gelin bizim şu tek kalemde maaş, eşit işe eşit ücret talebimize siz de ortak olun. Bu defa birlikte olalım.Bir olalım, hakkı eşit dağıtalım.
Sizler de bizim canımız, sağlık çalışanlarımızsınız. Hekimlerimiz başarıları en iyi ücretleri hak etmiyor mu? Sağlık çalışanlarımızın emeği, fedakarlıkları daha iyi şartlarda yaşamaları için yetmiyor mu? Biz artık maaş, döner, sabit gibi farklı farklı kalemlerde alınan adaletsiz ödemeler yerine herkesin hak ettiği en iyi şartlarda yaşayacağı, tek kalemde değerli bir karşılık istiyoruz. Sağlık-Sen her gün sahada  Her gün sorunlarımıza yönelik komisyonlar ve kapsamlı çalışmalarla  Hak mücadelesinde. Sağlık-Sen; Sağlığın en önemli paydaşı Sağlık personelinin temsilcisi Sağlık-Sen yöneticilerin engeli değil doğru kararlar alması için yardımcısı Korkmayın Paydaşınız devletin milletin yanında Vatandaşımızın hizmetinde
Bizimle paydaş gibi çalışın ki sağlık çalışanı kazansın, devletimiz kazansın, vatandaşımız en kaliteli hizmeti, en kısa zamanda alsın Korkmayın  Biz devletin seven, milletine hizmet eden herkesin yanında. Sağlık-Sen sizlerden aldığı güç ile  Her gün yorulmadan, bıkmadan Doğruyu, emek mücadelesini, alın terinin karşılığını haykırmaya devam edecek.

Sağlık-Sen ailesi olarak; Bu dönem tarihi kazanımlara imza attık. Yıpranma payı  Lisans tamamlama ile 3000 lik ek gösterge gibi çok kıymetli yüzlerce kazanım. Hepsini saymaya zamanımız yetmez. Sağlık sen ve Memursen ailesi olarak toplu sözleşme de 3600 ek gösterge yi kayıt altına aldık Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sonsuz teşekkür ediyorum.Hem 3600 hem de bütün kademelere 600 puan artış konusunda bütün kesimleri kapsayıcı bir çalışma olmuştur ve bu bir Sağlık-Sen ve Memur-Sen teklifi ve kazanımıdır.
Altını çizerek tekrar ve tekrar söylüyoruz.  

Durmayacağız, asla yorulmayacağız! Sizler ile birlikte daha güzel işlere imza atacağız ! Başarı bir ekip işidir! Bu güçlü ailenin sınırsız desteği sürdükçe bizler daha çok fedakarlık yapacak sizlere hizmetkar olacağız. Sizlerin sesi olacağız. Her gün, her yerde hak mücadelesinin en önünde olacağız. Alın terini savunmaya devam edeceğiz. Bu salona bakınca, gözlerinizi görünce, heyacanınıza ortak olunca  Daha çok inanıyoruz. Başaracağız.
Emeğimizi, alın terimizi hakkımızı daha çok, daha yüksek sesle, daha etkili savunacağız.

Ben sizleri saygıyla selamlıyorum. Kendimi ailem gördüğüm teşkilatıma; Teşkilatımı da Allah’a emanet ediyorum Saygılarımla.


Hasan Hüseyin KÖKSAL
          Şube Başkanı