T. Çimse-İş Sendikası Eskişehir Yunus Emre Şube Başkanı Yalçın Özgür Kristal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı’nın açıklamalarına cevap verdi.

Büyükşehir üreticiye hem nefes hem rehber oldu Büyükşehir üreticiye hem nefes hem rehber oldu

Özgür, “Kristal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Atışkan Yapı işyeri ile ilgili olarak Sendikamızın ve Konfederasyonumuz hakkında  gerçek dışı açıklamalarda bulunmaktadır.

İşyerinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini uyuşmazlıkla sürdüren ve 100 günü aşan grev sürecini de çözümsüzlükle geride bırakan şube başkanı, Atışkan Yapı işçilerini açlığa ve perişanlığa sürüklemekte, beceriksiz ve basiretsiz sendikacılığının üzerini örtmek için   iftiraya başvurmaktadır.

Bizim Sendika olarak en öncelikli amacımız işin ve üretimin sürekliliğinin sağlanması ile iş barışının devamlılığıdır. İşçilerin ekmeğine kan doğramak asla bizim geleneğimiz değildir. Bu sürecin de başta çalışan emekçiler olmak üzere  işyeri ve Ülkemiz  için hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını diliyor, Kristal-İş Sendikası şube başkanı Erdal Akyazı’yı sendikamızı karalayan, işçiye hiçbir faydası olmayacak gerçek dışı beyhude açılamalarına son vermeye davet ediyorum”dedi.