Kalabalık bir partili grup önünde adaylık açıklamasını yapan Edizgil açıklamasında şunları söyledi; “Daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız üzere, Genel Merkezin almış olduğu kararla birlikte 3 Ekim tarihi itibarıyla tüm Türkiye geneliyle beraber şehrimizde de kongre takvimimiz başladı.

Şimdiye kadar delege seçimleri ve 14 ilçemizdeki kongrelerimizi toy havasında, birlik beraberlik ortamında gerçekleştirdik. Delege seçimlerimizi ve ilçe kongrelerimizi İYİ Parti’yi Eskişehir’de birinci parti yapmak ilkesiyle yüksek katılımlı ve coşku içerinde tamamladık…

Kongrelerimizde seçilen ve güven tazeleyen bütün ilçe başkanlarımı ve yönetimlerini tekrardan tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

Ülke yangın yeri içerisindeyken adalet temelinde cübbelerin önüne düğmeler takılırken, vatandaşlarımız geçim derdiyle mücadele ederken, biz İYİ ve CESUR kadrolar olarak kaybolan demokrasiyi yeniden inşa etmek için gece gündüz demeden genel merkezimizin talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz…

Kıymetli dava arkadaşlarım ve değerli basın mensupları;

Beş ay önce Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından partimizin il başkanlığı görevine getirildim.

Göreve geldiğim günden bu zamana kimseyi ayrıştırmadan, samimiyetle “İnsanı yaşat ki devlet yaşanın” sözünün bilinciyle çalıştık.

Masa başında çalışmadık, sahada çalıştık.

İlçelerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda düzenlediğimiz programlar ve etkinliklere partimizin başarısı için, kıymetli dava arkadaşlarımla beraber çok mücadele verdik. Yarın da vermeye devam edeceğiz.

Göreve geldiğimiz günden bu zamana, İYİ Parti’nin başarısız olmasını isteyenlerin nice tuzaklarıyla karşılaştık. Ancak hiçbir zaman tuzak kuranların seviyesine inmedik ve her zaman “Tuzak kuranların en hayırlısına” sığındık. Bugün çok şükür bütün engelleri aştık ve karşınızdayız.

Partimize ve ülkemize hizmet etmek için, “fikri hür, vicdanı hür” değerli dava arkadaşlarımızla Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ve ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Değerli basın mensupları…

Huzurlarınızda takdim ediyorum; işte kıymetli dava arkadaşlarım…

Bizler siyasette hesap yaparak değil, hizmet ederek mutlu olan insanlarız…

Bizler samimiyet ve tevazu ile çalışan, içi dışı bir olanlarız…

Bizler sözünü namusu gibi sinesinde taşıyanlarız…

Bizler “Parti küçük olsun, ama benim olsun” diyenler değiliz.

Bizler İYİ Parti’yi Türkiye’de ve Eskişehir’de iktidara taşıyacak kadrolarız...

Partimizin herkesi kucakladığı bir yapıya taşıyabilmek, ülkeme ve siz değerli hemşerilerime hizmet etmeye devam etmek için il başkanlığı adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum. Çıktığımız bu kutlu ve şerefli yolda Rabbim bizlerin yardımcısı olsun… Beni dava arkadaşlarıma, bizleri aziz milletimize karşı mahcup etmesin…

Kazanan partimiz ve milletimiz olsun...”

Editör: Mustafa YILDIRIM